Montaj yapılacak yerin il ya da ilçesine göre kullanılacak olan malzemeye göre değişir. İşçilik vinç kiralama gibi durumlar göz önünde bulundurarak üç bin ile üç bin beş yüz arasında bir fiyat söylenebilir. Tabi diğer taraftan kompozit tabela fiyatlarında büyüklüğüne ya da küçüklüğüne  göre de fiyatlarda bazı değişiklikler uygulanır. Bu kompozit tabela fiyatları yaklaşık on beş bin civarına kadar da çıkabilir. Kaliteli sağlam bir tabela yaptırmak oldukça önemli bir durumdur. Yapılan tabela ne kadar sağlam olursa o kadar iyi olur.

        Kompozit Tabela Özellikleri

Kompozit tabelada cephe kaplamada kompozit malzemesi ile yapılan bir tür tabeladır. Alüminyum kompozit tabela için kompozit malzeme ile üretilmiş sandviç şeklinde olan panellerin olduğu bir yapıdır. Çoğunlukla kompozit tabelalar mimari alanlarda kullanılır . Binaların dış kısmından görünümü iyi bir şekilde tasarlanır.

 Kompozit tabela malzemeleri oldukça dayanıklı sağlam kaliteli malzemelerden oluşur. Kaliteli malzemelerden olduğu için de uzun ömürlü bir yapıdadır. Başka cephe kaplamalarına göre daha hafif bir yapıdadır. Renk kategorisi geniştir bir çok renk seçeneği mevcuttur. Pleksi tabela ışıklı ya da ışıksız şekilde bir çok seçenek vardır. Kompozit tabele bir çok alanın zeminini sağlar. Kompozitin bu yüzden malzemeleri oldukça kaliteli şekilde temin edilir.

    Kompozit Tabelalar Nerelerde Kullanılır?

Kompozit tabelaların belirli bazı kullanım alanları vardır.Kompozit tabelalar binaların hem içinde hem dışında farklı alanlarda kullanılır. Alüminyum kompozit malzemeden üretilen ve malzemesi birbiri ile birleştirilen kesilen paneller mekana uygun modeller ile uygun boyutlarla tasarlanır ve üretilir.

Kompozit tabela da dahil olmak üzere hiç bir tabelanın kullanım alanı sınırlandırılamaz. Bu tabelaların farklı avantajları ve dezavantajları vardır. Kompozit tabela tasarlanırken kullanıldığı alana göre ve amacına göre renk yazı şekil belirlenir. Kompozit avukat tabelaları için çok canlı rengarenk renkler kullanılmaz. Ama bir anaokulu tabelaları canlı ve renkli olmalıdır.  Bu yüzden kompozit tabelaların kullanılacağı yeri amacı tasarlanma şekline göre önem taşır.

           Kompozit Tabela Çeşitleri ve Kompozit Tabela Fiyatları

Kompozit tabelaların birden fazla bir çok çeşidi vardır. Kompozit tabela çeşitleri şu şekildedir ;

  • Alüminyum
  • Pleksi
  • Işıklı
  • Işıksız
  • Oyma şeklnde bir çok alternatif şekilleri vardır.

Aliminyum tabelada;

  • Işıklı ışıksız
  • Led aydınlatmalı
  • Totem
  • Giydirmeli gibi bir çok alternatifleri vardır.

Işıksız tabela gün ışığının olduğu yerlerde görülebilir. Üretim maliyetleri düşük ve yapım süreleri kısadır.

Pleksi tabela yapı malzemesi petrol türevlerinden olan türdür. Pleksi malzemesi saydam yarı saydam renkli renksiz şekilde olabilir. Çabuk yıpranmayan uzun ömürlü ve kaliteli bir yapıdır. Kompozit tabelalar özenle yapıldığı sürece işletmeler için güzel kaliteli bir görünüme sahip olur. Karşıdan bakıldığı zaman ilgi çekici bir görünüme sahiptir.

İlginizi çekebilir