Cam kumlama folyosu bir camın üzerine buzlama görüntüsünün verilmesine yardımcı olan bir yöntemdir. Kumlama folyo açık hava reklamlarında çok fazla kullanılan bir yöntemdir. Cam kumlama folyosu iç mekânlarda çok sık kullanılır. Cam kumlama folyosu özellikle iş yerlerinde ofislerde çok sık kullanılır. Toplantı odalarında kullanılması önerilir çünkü cam kumlama folyosu dışarıdan içerisinin görünmesini engeller. İç mekanların buğulu şekilde görünmesini sağlar.

 Cam kumlama folyosu çok titiz bir çalışma gerektirir. Cam kumlama folyosu yapışkanlı bir yapıya sahiptir. Bu yapışkanlı yapı da esneklik sağlar. Cam kumlama folyosunun kaliteli yapılması önemlidir. PVC özellikleri yapışkanlık özelliği önemlidir ne kadar kaliteli şekilde yapılırsa o kadar iyi olur.

Buzlu Cam Filmi

Buzlu cam filmi diğer adıyla kumlama cam filmidir. Genellikle iç mekânlarda kullanılır. Özellikle duşa kabinlerde iç kısımda olan kişinin görünmemesini sağlar. Buzlu cam folyolarının belirli türleri de vardır. Desenli cam folyosu baskılı folyo özel kesimli folyo gibi farklı türleri vardır. Cam folyoların sayısız şekilde renk seçeneği vardır. Siyah beyaz kırmızı gibi bir çok renk seçeneği mevcut. Cam folyolar üzerine isteğe göre baskı desen yapılabilir. Buzlu camlar kesinlikle kaliteli şekilde seçilmeli. Eğer kalitesiz bir buzlu cam folyo seçilirse arka taraf görünür bu da buzlu cam özelliğini tamamen faydasız bir şekilde gösterir. Buzlu cam isteniyorsa kimyasal aşındırmalar ile yapılır ama saydam cam yapılacaksa eğer özel folyo kaplamalar ile yapılır.

Desenli Buzlu Cam Filmi

Desenli buzlu cam film sade desensiz olduğu kadar desenli daha farklı tasarımlar ile de yapılabilir. İstediğiniz deseni istediğiniz rengi desenli buzlu cam filminde uygulayabilirsiniz.

Desenli buzlu cam filminin çeşitli alternatifleri vardır. Bu alternatifler;

  • Şeritli
  • Şeritsiz
  • Desenli
  • Logo uygulamalı

Şekilde bir çok alternatif mevcut. Desenli buzlu cam filmleri ev okul iş yeri hastahane gibi bir çok alanda kullanılır.

Desenli buzlu cam filmi isteğe göre kişiselleştirilebilir. Desenli buzlu cam filmlerinin kalitesi çok önemlidir. Kalitesiz bir malzemeden desen yapılırsa eğer desenli buzlu cam filmlerinin desenleri solabilir ya da çıkabilir. İşte tam da bu yüzden kaliteli bir malzeme kullanılması gerekir. Sağlam ve dayanıklı bir şekilde olması önemli.

Baskılı Buzlu Folyo

Baskılı buzlu folyo tüm camlı folyolardan daha güzeldir. Daha kaliteli ve ilgi çekici bir seçenek türüdür. Baskılı buzlu folyo arka kısmı yapışkan parlak ya da mat kağıt üzerine yapılan baskı türlerinden bir tanesidir. Ömrü uzun olan bir baskı türüdür. Ne kadar kaliteli ne kadar sağlam yapılırsa eğer o kadar uzun yıllar kullanılır. Herhangi bir renk solması ya da yapışkanın kalkması gibi bir sorun ile karşılaşılmaz. Baskılı buzlu folyolar ile çok iyi bir reklam yapılabilir. İlgi çekici bir halde görünmesini sağlar.

İlginizi çekebilir: