Grafik tasarım hizmetleri, en ufak işletmeden kurumsal firmalara kadar ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Grafik tasarımlar, sunulacak hizmeti veya verilecek mesajı görsel yollarla alıcıya aktarmasıdır. Bu işi tasarım halinde sunan kişilerde grafiker olarak bilinmektedir. Grafik tasarımlar belli başlı programlar kullanılarak yapılır ve tamamen kusursuz içeriklerdir. Grafik tasarım mesleği, alıcıya mesajı en iyi biçimde anlatma işini yapar.

Grafik tasarım hakkında, yardımlaşma platformu ve sorunlarınıza çözüm için https://www.grafikerler.net/ linkine tıklayarak istediğiniz cevapları bulabilirsiniz.

Grafik Tasarımcılar Hangi Hizmeti Sunarlar?

Grafik tasarımcılar, afiş, kartvizit, broşür, menü tasarımlarından, kurumsal kimlik tasarımlarına kadar A’dan Z’ye hizmet sunmaktadırlar. Grafik tasarımcıların, bir sınırı bulunmaktadır. Bazı grafik tasarımcılar, görsel çalışmalar dışında videolu içerik hizmeti de sunarlar. Bu tür tasarımcılar piyasada sürekli aranan ve profesyonel kişilerdir.

Grafik tasarım işi yapan tasarımcıların, hizmet ağı oldukça geniştir. Bunun en büyük nedeni üretken olmalıdır. Grafik tasarımcılar, hayal gücünü en iyi şekilde kullanan ve iletilmek istenen mesajı kusursuz şekilde yansıtan kişilerdir. Bu hayal gücünü birçok tasarımda da kullanmaktadırlar.

İşte grafik tasarım ne iş yapar sorusunun listeli cevabı;

  • Kartvizit tasarımı; Esnaflardan, kurumsal firmalara kadar bulunması gereken vazgeçilmez bir üründür. Bu tür tasarımlar, belirli ölçülerde ve kurumsal renklerde tasarlanır. Kartvizitler, matbaa baskısı için tasarlanmaktadır. Bundan dolayı, alanında deneyimli ve baskı işini yapan grafik tasarımcılarla çalışmanız gerekmektedir.
  • Kutu tasarımı; Özellikle gıda sektöründe yapılan kutu tasarımı, satışı etkileyen en büyük faktördür. Bir tasarım bu kadar zor olabilir mi? Evet oldukça zor ve uzun bir süreç. Kullanılan renklerden, görsellere kadar her bir materyalin etkisi oldukça büyüktür. Bu alanda deneyimli grafik tasarımcılar sayesinde, bir ürünün satışı bile etkilenmektedir.
  • Broşür tasarımı; Broşürler, kampanyalarda sıkça tercih edilen tanıtım ürünüdür. Broşürler, kampanya dönemlerinde kullanıldığı için müşteriye en iyi şekilde mesajı iletmek gerekir. Bu durumda, broşür dizaynı, kullanılan metinler, seçilen font ve renkler, alıcıya gönderilecek mesajı etkilemektedir. Broşürlerde, tasarım alanları oldukça kısıtlıdır. Bu alanı en iyi şekilde kullanmak için profesyonel bir grafik tasarımcı ile çalışmalısınız.
  • Kurumsal Kimlik Tasarımı; Kurumsal kimlik, firmalara özgün ve görünce onları anımsatan tasarımlardır. Kurumsal kimlik tasarımları, baştan aşağı yapılan tasarımlardır. Kurumsal kimlik tasarımlarında, logodan kaleme kadar her ürünün tasarımı yapılmaktadır.

Yukarıda bulunan tasarım hizmetleri, grafik tasarımcıların ne iş yaptığını açıklayacak niteliktedir. Bunu akademik olarak ele alırsak şunu diyebiliriz; Grafik tasarımcılar, alıcıya mesajı en iyi şekilde iletmekle görevli hayal gücünü en iyi kullanan ve hedef odaklı işler yapmaktadırlar.

Grafik Tasarım Programları

Grafik tasarım programları, detaylı ve profesyonel içerikler üretmek için kullanılmaktadır. Tasarım programları, tamamen profesyonel ve hatasız yazılımlardır. Grafik tasarım programlarında bulunan araçlar sayesinde, kusursuz ve eşsiz ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

grafik tasarim programlari

Grafik tasarım programları, kendi içinde dallara ayrılmaktadır. İnternet üzerinde kullanılacak tasarımlar, Pixel üzerinden tasarlanmaktadır. Baskılı matbaa ürünleri, vectorel üzerinden tasarlanmaktadır. Her iki grubunda lideri, Adobe programlarıdır. İnternet tasarımlarınız için Adobe Photoshop, baskı ve vectorel çalışmalarınız için Adobe Illustrator tercih edebilirsiniz. Adobe grubu dışında, Corel Draw tasarım programını da önermekteyiz. Kullanım şekline bağlı olarak, Illustrator ve Corel Draw aynı işlevleri görmektedir. Corel Draw, daha profesyonel ve tamamen baskı odaklı tasarımlar için kullanılmaktadır. Tasarım programları oldukça fazladır. Özellikle internet tasarımlarınız için, çok sayıda tasarım programı bulunmaktadır. Bunların detayını, tasarım programları yazımızdan inceleyebilir ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.