Afiş hazırlamak için tasarım becerileri ve tasarım programları kullanmak gerekmektedir. Alanında deneyimli grafikerler ve tasarımcılar, profesyonel olarak hizmet sunmaktadırlar. Bu hizmet çok değerli ve bütçe gerektiren bir hizmettir.

Eğer tasarım alanında deneyiminiz ve bilginiz yoksa, bu yazımız tam size göre. Son dönemde oluşturulan online afiş hazırlama programları, sürekli bırak mantığı ile çalışmaktadır. Logonuzu ve yazıyı belirledikten sonra, profesyonel derecede afişinizi rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Yazımızda ücretsiz ve 2022 online afiş hazırlama programlarını inceleyebilirsiniz. Programların çalışma mantığını ve nasıl kullanılacağını sizlere belirteceğiz ve sizde rahatlıkla bir afiş hazırlayabileceksiniz.

Online Afiş Hazırlama Siteleri

Dünya teknolojisi, kendini geliştirmeye devam ediyor. Son dönemlerde, hazır işler ve taslaklar sayesinde iş yükü oldukça azalmakta. Eğer sizde kendinize bir afiş hazırlamak isterseniz, birkaç tıklama ile afişinizi hazırlayabilirsiniz. Online afiş hazırlama siteleri fazla olsa da, profesyonel olarak hizmet sunan sayılı site bulunmaktadır.

Afiş Hazırlama Programları ve Siteleri

 1. Canva – Afiş Hazırlama
  Canva, son dönemlerde sıkça tercih edilen bir online tasarım sitesidir. Özellikle hazır şablonları sayesinde, inanılmaz bir ilgi görmüştür. Sosyal medya alanlarında yarattığı hazır şablonları kullanabilir ve işletmenize göre düzenleyebilirsiniz.

  Sosyal medya dışında, özel ölçülerle kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Eğer özel tasarım bir afiş hazırlamak istiyorsanız, mutlaka Canva sitesini ziyaret etmelisiniz. Sizlere tasarım fikirleri sunuyor ve işletmenize özgün, tasarım yapmanızı sağlıyor. https://www.canva.com/tr_tr/yapma/poster-afis/ linkine tıklayarak kendi ücretsiz afişinizi tasarlayın.
 2. Vista Create – Kreatif Tasarımlar
  Vista Create ile dikkat çekici tasarımlar oluşturun. Vista Create kendini bu alanda ispat eden siteler arasındadır. Vista Create renk pantonelerini takip etmekte ve size güncel renkler ile tasarımlar sunmaktadır. Diğer online tasarım sitelerine göre daha renkli çalışmalar sunmaktadır.

  Sosyal medya, özel gün tasarımları, özel tasarım afişleriniz için mutlaka Vista Create sitesini ziyaret edin. https://create.vista.com/tr/create/posters/ linkine tıklayarak tasarımınız ücretsiz oluşturun.
 3. GIMP – Tamamen Ücretsiz
  Eğer tamamen ücretsiz bir içerik istiyorsanız, GIMP sitesini ziyaret edin. Diğer sitelere göre, biraz emek isteyen bir platformdur. Size sunulan özellikler, tamamen ücretsizdir. Eğer GIMP sitesini profesyonel olarak kullanabilirseniz, birçok tasarım programına taş çıkartabilirsiniz.

  Bunun dışında hazır bir afiş tasarımınız varsa GIMP üzerinden açabilirsiniz. Bu hazır tasarımı GIMP üzerinden düzenleyebilir ve ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz. https://www.gimp.org/ linkine tıklayarak tasarımlarınız şimdi oluşturabilirsiniz.

Yukarıda bulunan online afiş hazırlama siteleri ücretsiz olmakla birlikte ücretli planları da mevcuttur. Ücretsiz kısımları sizler için yeterli olacaktır.

Profesyoneller İçin Afiş Hazırlama Programı PC

 • Adobe Illustrator
 • Adobe Photoshop
 • Corel Draw

Adobe Illustrator

Adobe programları, kendini kanıtlamış profesyonel programlardır. Özellikle, alanında deneyimli tasarımcıların ilk tercihi, Adobe programlarıdır.

Adobe Illustrator, bilgisayar sürümleri ile hizmet sunmaktadır. Sizde profesyonel bir afiş tasarımı yapmak isterseniz, Adobe Illustrator programını tercih etmelisiniz. Özellikle, baskılı ürünler için tercih edilen afiş hazırlama programıdır.

Vektörel ve yüksek kalitede profesyonel tasarımlar için Adobe Illustrator programı tam size göre. https://www.adobe.com/tr/products/illustrator.html linkine tıklayarak programı indirebilir ve şimdi tasarım yapmaya başlayabilirsiniz.

Adobe Photoshop

Adobe Photosop programı, pixel üzerine dayalı bir tasarım sunar. Baskılı ürün tasarımlarında, Photoshop tercih edilmez.

Afişinizi, sosyal medya veya internet üzerinden sunacaksınız, Photoshop programını kullanabilirsiniz. https://www.adobe.com/tr/products/photoshop.html linkine tıklayın ve tasarım programını şimdi indirin.

Corel Draw

Profesyonellerin ve baskıcılar ilk tercihi. Tamamen baskı işine yönelik tasarımlar için tercih edilen bir programdır. Özellikle matbaa baskısı için bir afiş tasarlıyorsanız, Corel Draw programını tercih etmelisiniz.

https://www.coreldraw.com/en/ linkine tıklayarak, program hakkında detaylı bilgi sahibi olun. Yukarıda afiş hazırlama programlarını sizler için tanıttık. Online ve PC tasarım programları sayesinde ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Tasarım programları hakkında detaylı bilgi için ilgili linke tıklayın ve bilgi sahibi olun.