Tabela üretiminde en çok tercih edilen modeller hakkında sizlere bu başlık altında bilgiler sunmak isteriz. Umarız faydalı bir yazı olur.

Tabela üretirken tercih edilen birçok model ile karşılaşırız. Bu modeller her sektöre uygun bir şekilde yapılır. Bazıları duvar için bazıları cephe için bazıları da farklı amaçlarla üretilir. Tabela üretirken müşteriler altı farklı tercih ile karşılaşıyor. Bunlar şu şekilde yer almakta:

  • Krom Paslanmaz Tabela
  • Pleksi Tabela
  • Vinil Germe Tabela
  • Kompozit Oyma Tabela
  • Çatı Tabelası
  • Totem – Pilon Tabela

Tabela Üretiminde En Çok Tercih Edilen Modeller

Krom Paslanmaz Tabela

Tabela türleri arasında kendine yer edinen tabelalardan birisi krom paslanmaz tabela olmakta. Her bir harfin ayrı ayrı üretildiği bu tür tabelalarda derinlik hissi oluşturulması için harfler için bazı tasarımsal özellikler uygulanır. Uygulanan bu özellikler sayesinde tabela, özel bir görünüme kavuşur. Hem iç hem dış mekanda kullanımı uygun olan krom paslanmaz tabelalar, genel olarak altın ve gümüş renkte tercih edilen ürünler oluyor.

Pleksi Tabela

Tabela üretiminde en çok tercih edilen modeller arasında yer alan bir diğer model pleksi tabela olarak karşımıza çıkmakta. Kurumsal alanda hizmet veren müşteriler, pleksi tabelalar sayesinde ışıklı veya ışıksız logolu ve harfli tabelalara ağırlık verebiliyor. İsteyen müşteriler saydam isteyenler opak bir tabela tasarımı tercih edebilir. Saydam tercihlerde genellikle ışıklı tabelalar kullanılıyor. Ürünler hem iç hem de dış mekanda rahatlıkla kullanılabilir.

Tabela üretiminde en çok tercih edilen modeller

Vinil Germe Tabela

Karşımıza çıkan bir diğer tabela türü vinil germe tabela olarak açıklanabilir. Bu tabelalar, az önce bahsetmiş olduğumuz tabelalara göre daha sade tabelalar. Avrupa branda üzerine işlenen yüksek çözünürlüklü tasarımlar, makinede basıldıktan sonra tabela üzerine ekleniyor. Uzun ömürlü olan bu tabelaların en önemli özelliklerinden birisi tamamen çıkarmadan sonradan tasarım değişikliği yapılmasının mümkün olması.

Kompozit Oyma Tabela

Tabela üretiminde en çok tercih edilen modeller arasında kompozit oyma tabela modeli de yer almakta. Bütçe dostu fiyata sahip olan bu tür tabelalarda kompozit maddesi kullanılıyor. Kompozit üzerine uygulanan oyma işlemleri sonucunda müşterinin istemiş olduğu tasarım ortaya çıkıyor. Bu tür tabelalarda genellikle logo ve harflere yer veriliyor. Müşteri, nasıl bir tasarım istiyor ise ona göre bir çalışma gerçekleşiyor. CNC yardımıyla üretilen kompozit oyma tabelalar, aynı zamanda ışıklı veya ışıksız seçeneklere sahip bir ürün.

Çatı Tabelası

Kurumsal alanda tercih edilen tabelalardan birisi de çatı tabelası olarak bizlerle buluşuyor. Çatı tabelaları, binaların üzerine yerleştirilen geniş boyuttaki tabelalar olmakta. Bu tabelalar müşterinin isteğine bağlı olarak çeşitli tarzlarda yerleştirilebilir. Örneğin arkası çit şeklinde olup ön kısımda marka olan tabelalar, sıklıkla tercih edilen estetik görünümlü tabelalar olarak bizleri karşılıyor. Bunun yanı sıra bir binanın duvarının üst kısmına daha sade tabelalar da eklenebiliyor. Bu tabelaların amacı yazıların uzaktan rahatlıkla okunmasını sağlamak. Bu durum, müşteri çekmeyi kolaylaştıran bir olay.

Totem – Pilon Tabela

Daha pek çok tabela modeli mevcut. Tabela üretiminde en çok tercih edilen modeller ile beraber totem – pilon tabelalar da bilinmeli. Bu tür tabelalar, uzun tabelalara verilen isim. Kişinin isteğine bağlı olarak çeşitli tasarımlarla buluşan bu ürünün amacı, insanların tabelayı uzaktan rahatlıkla okumasına imkan tanımak. Geniş boyuta sahip olan bu tabelalar, dikey uzun bir şekilde yerleştirildiği için yer kaplamıyor ve güzel bir görünüme yer veriyor. Özetle bu modeller, tercih edilen ürünler arasında.

Bunun dışında tabela örnekleri yazımızı inceleyerek, daha önce üretilen tabela modellerini inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.