TABELA NEDİR?

Tabela, bir dükkanın, firmanın, mağazanın vb. yapıların kendi reklamlarını yapmak, dikkat çekmek ve hizmetleri hakkında bilgi vermek için genelde göze çarpan ve özellikle dış mekan yani girişlerde kullandıkları platformlara denmektedir. Pazarlama amacı ile hazırlanan tabelalarda yazıların ve harflerin haricinde semboller, işaretler ve logolar da bulunabilmektedir. Tamamen size kalmıştır. Tabelası olan ve olmayan firmaların bilinirlikleri arasında gözle görülür bir fark vardır. Bir bakıma kurumsal kimliği belli eden bir simgedir ki bu yüzden tabelalar gerçekten de firmanız için büyük önem taşımaktadır.

Bunların dışında zincir markalar, okullar ve eczaneler gibi tasarımı belli olan tabelalar özelleştirilmemektedir ve fiyatları çoğu yerde aynı olmaktadır.

Çeşitli renkte, yapıda ve özellikte tabela çeşitleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra da maddiyat, yani tabela fiyatları da önemli noktalardandır. Gelin şimdi ihtiyaca göre özelleştirilen bu tabela çeşitlerini ve kesenize uygunluğunu inceleyelim.

NEDEN TABELA YAPTIRMALIYIM?

Tabelaların aslında bir kurumsal kimlik olduğundan bahsetmiştik. Gelelim neden tabela yaptırmalısınız sorusunun cevabına…

  • diğer dükkanlar ve firmalar arasından etkileyici ve hoş bir tabela ile sıyrılmak,
  • tabelada ortak bilinen bir yere göre adresinizi tanımlayarak adresinizin bulunurluğunu artırmak,
  • dikkat çekmek, markanızın reklamını yapmak, marka adınızı duyurmak
  • dükkandan farklı uzaklıklara yerleştirilen tabelalar ile müşteri sayısı ve çeşitliliğini artırmak,
  • fark edilmek,
  • ve dolayısıyla da kazancınızı ve tanınırlığınızı artırmak

istiyorsanız, siz de en doğru tabela modelini seçerek tabela yaptırmalısınız.

TABELA FİYATLARI

Tabela fiyatları, kullanılan malzeme, harf sayısı, montaj yeri ve o yere montajın zorluğu, renk, kalite, büyüklük (ebat), şekil gibi ve daha birçok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Mesela etiket tabelalar ile metalden yapılma tabelalardaki işçilik farkından dolayı farklı fiyatlar görülmektedir. Bunlara ek elektronik aksamlı tabelalar pleksi tabelalara göre daha pahalı olmaktadır. Genel olarak incelemek gerekirse pleksi tabelalar 2 bin ila 8 bin, ışıklı tabelalar 3 bin ila 10 bin, ışıksızlar bin ila 5 bin, totem ve alüminyum tabelalar 5 bin ila 10 bin Türk lirası arasında değişiklik göstermektedir. Gördüğünüz üzere “tabela fiyatları nedir?” sorusunu yönelttiğimizde karşımıza çok farklı sayılar çıkmaktadır.

DÜKKAN TABELA FİYATLARI

Peki haftalar, aylar belki de yıllardır emek verdiğiniz gözbebeğiniz olan dükkanları öne çıkarmak, dükkanlarınızın tanınırlığını artırmak ve reklamını yapmak için dükkan tabela fiyatları nelerdir öğrenmek ister misiniz? Dilediğiniz renkte, dışarıdaki hava koşullarına uyum sağlayabilen dolayısıyla uzun ömürlü ve dayanıklı dükkan tabelaları için tabela fiyatları nelerdir bir göz atalım. Birçok seçeneğin arasından seçim yapmak zor olsa da her bütçeye uygun tabela fiyatları gözlemlenmektedir. Bunların yanı sıra elektronik, büyük ve işçiliğin çok olduğu tabela modellerinde de tabii ki fiyatlar artış göstermektedir.

IŞIKLI TABELA FİYATLARI

Işıklı tabela modelleri çeşitli aydınlatma materyalleri kullanılarak hazırlanmaktadır, bu da dükkanın daha çabuk ve fazla dikkat çekmesini sağlamaktadır. Neon renkler, led lambalar ve dahası ile ışıklı tabela modelleri karşımıza çıkmaktadır. Tahmin ettiğiniz üzere ışıklı tabela fiyatları da yedi yüz liradan 10 bin liraya kadar değişiklik göstermektedir. Dijitalleşmenin ve reklamcılığın teknoloji ile buluştuğu günümüz teknolojisinde tabelalar da artık daha yenilikçi bir şekilde tasarlanmaktadır. Fakat bu durum akıllarda “acaba tabela fiyatları nedir?” sorusunu da beraberinde getirmektedir. Bizler de ortalama tabela fiyatları ile sorularınıza cevap olmayı amaçladık.

Siz de firmanıza uygun ve son derece kaliteli tabelalar yaptırmak istiyorsanız tabela fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere ulaşın. Bunun dışında işletmeniz için tabela örnekleri linkine tıklayarak, tabela örneklerini inceleyebilirsiniz.