En yakın tabelacı nasıl bulunur, sorusu sürekli araştırılan bir konudur. Öncelikle tabelacı tanımını yapmalıyız. Tabelacı, tabela, dijital baskı ve uygulama alanlarında hizmet veren firmalardır. Bu firmalar, bünyelerinde birçok ürünle birlikte hizmet verirler. Sektörün ihtiyaçlarını her zaman üreterek karşılarlar. Bu ihtiyaçlar, firmanızın cephesine kondurulacak bir tabela veya camlarınıza sıvanacak bir folyo baskı olabilir. Bu hizmetlerin tamamını karşılayan kişiye reklamcı denir.

Tabelacı çok değerli bir meslek grubudur. Bunun nedeni, el işçiliğinin oldukça yüksek olmasından kaynaklıdır. Tabela sektöründe bulunan kişiler uzun yıllar el emeğiyle çalışmalar yaptı. Son zamanlarda makineleşme artsa bile, el işçiliğinin yeri her zaman bir başkadır.

Bu el işçiliğinin, değerli olduğu tabelacıları bulmak için size birkaç öneride bulunacağız. En yakın tabelacınız ve kaliteli bir tabelacının nasıl anlaşılacağı hakkında önerilerimizi not almanız, sizin yararınıza olacaktır.

Tabelacı Bulmanın Farklı Yönleri

Son zamanlarda, sektörde birçok tabelacı açılmış durumda. Bununla birlikte, her ilçede ortalama 8-10 adet, tabelacı var diyebiliriz. Var ama hizmetleri nasıl? Bu sorunun cevabını, hizmet almadan öğrenmek istiyorsanız, şimdi yazımızı inceleyin.

İnternet Üzerinden Tabelacı Bulmak

Son dönemlerde, internet üzerinden araştırmacı bir topluluğa dönüştük. Bununla birlikte, sektörlerde birçok firma reklam vermeye başladı. Reklamların amacı, hedef kitleye ulaşabilmek ve alıcıya hizmet sunabilmek.  Özellikle, tabelacı ve reklamcılar bu reklamlara yönelmeye başladılar. Kontrol ettiğimizde, günde 4-5 farklı firmanın reklamını görebiliyoruz. Tabii bunların arasından seçim yapmak için bazı noktaları öğrenmemiz gerekecek.

Hakkımızda Kısmını Kontrol Edin

Google üzerinden, tabelacı veya reklamcı bulmak için bir arama yaptınız. Arama sonucu, size en yakın firmaları çıkarmaktadır, karşınıza çıkan bir sayfaya giriş yaptığınız varsayalım. Şimdi dikkat etmeniz gereken bir çok durum mevcut.

  1. Hakkımızda Kısmı

Bir firmanın hakkımızda kısmı, kendini müşterisine açıkladığı sayfadır. Bu sayfada, kuruluş yılını ve firmanın hikayesini öğrenebilirsiniz. Bazı firmalar, düzmece hikayeler sunabiliyor. Bunun için bu hikayenin doğruluk payına dikkat edin ve araştırmalarınız bunun üzerine yapın.

Bu hikayenin doğruluk payını öğrenmek için en iyi yer Google’dir. Hikayenin ilk paragrafını kopyalayın ve arama çubuğuna yapıştırın. Karşınıza bununla ilgi sonuçlar çıkacaktır. Çıkan sonuçlarda malum firma dışında, başka firmaları gördüyseniz dikkat edin. Bu firmanın hikayesi çalıntı olabilir ve kurmaca bir site olabilir.

  • Makine Parkuru

Bir firmanın makine parkuru oldukça önemlidir. Üretim ve hizmet sunabilmesi için başlıca makinelerin bulunması gerekmektedir. Bu makinesi bulunmayan tabelacılar, üretim yapabilirler fakat çok nadirdir. Genellikle size verilen hizmet, memnuniyetsizlikle sonuçlanır.

Firmanın makine parkurunu kontrol edin. Dijital baskı makinası ve tezgahı olduğunu mutlaka teyit edin. Eğer burada anlatılanlarla tatmin olmadıysanız, mutlaka iletişime geçin ve makineleri hakkında bilgi alın.

Referansla Tabelacı Bulmak

İnternet araştırmanız olumsuz olabilir veya istediğiniz gibi bir hizmet alamayacağınız düşünebilirsiniz. Bu durumda çevresel faktörler bizi yönlendirebilir. Mutlaka, daha önce tabela işi yaptırmış bir tanıdığını vardır. Bu kişilerle iletişime geçerek, tabelacı numarasını isteyebilirsiniz.

Referans olan tanıdığınız olduğu için çok güvenilir bir üreticidir. Gönül rahatlığıyla üretim yaptırabilirsiniz.

En yakın tabelacıyı bulmak, oldukça kolay bir araştırmadır. Google, aramalarında size en yakın tabelacıyı zaten göstermektedir. Bunu, konumunuz açıksa yapabilmektedir. Bundan sonra, size vermiş olduğumuz önerileri göz önünde bulundurarak, tabelacı seçiminizi yapabilirsiniz.

Sizde Nano Matbaa ve Reklamcılık ailesinden, tabela hizmeti almak ister misiniz? Tabela hizmetlerimizi görmek için https://nanoreklamcilik.com/tabela/ bağlantısını inceleyebilirsiniz.