Eczane tabelası yönetmeliği hakkında bilgi arıyor olabilirsiniz. 2014 yılında, düzenlenen bir yönetmelik bulunmakta. Bu yönetmelikte, eczane tabelası hakkında ve tüm eczaneleri etkilemektedir. Bu yönetmelik hakkında bilgileri sizlere ileteceğiz.

Yönetmelik Nedir?

Yönetmelik, kelime anlamı olarak; bir kuruluşta bulunan kişilerin, nasıl çalışacağı hakkında zorunlu kıldığı kurallardır. Yönetmelikler, bağlı olduğunuz kurumlar tarafından yayınlanmaktadır. Yönetmeliklerde, ucu açık soru kalmamakla birlikte, maddeler halinde açıklamalarda bulunulur.

Eczanelerde, sağlık bakanlığına bağlıdırlar. Yönetmelikler, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanır, yayınlandıktan sonra ilgili kurumlar, bu yönetmeliğe uymak zorundadırlar.

Bu gün size anlatacağımız konu, eczane tabelası yönetmeliğidir. Yazımızda, eczane tabelası nasıl olmalı, eczane tabelası ölçüleri gibi detaylı soruların cevabını bulabileceksiniz. Zaman kaybetmeden, detayları sizlere iletelim.

Eczane Tabelası İçin Teklif Al

Eczane Levha Standartları Kılavuzu

Bu kılavuzda, eczane tabelasının yeni amacı ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Amaç: Eczanelerin levhalarında standart oluşturarak, hastaların eczanelere erişimini kolaylaştırabilmek. Farklı tasarımlar kullanılarak, oluşan görüntü kirliliğini ve eczaneler arası haksız rekabeti önlemek.

Kapsam: 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’a göre açılmış serbest eczaneleri kapsar. Baktığımız zaman bu kapsama tüm eczaneler girmektedirler.

Yukarıda belirtilen amaç ve kapsam doğrultusunda, eczaneler tabelalarını yönetmeliğe göre yenilemelidir. Yenilenmeyen tabelalar hakkında cezai işlem uygulanabilir.

Eczane Tabelası Standart Ölçüleri

Yönetmelikteki amacın, görüntü kirliliğini önlemek olduğunu unutmayalım. Bununla birlikte, eczanelerin tabela ölçülerinde standart ölçüler belirlenmiştir. Bu ölçüler net olup, ölçü dışına çıkılmaması önemle vurgulanmaktadır. Peki ya eczane tabelası standart ölçüleri nasıl olmalı? Tabela zemin olarak, kırmızı renkte ve üzerine beyaz bir zemin daha eklenmektedir. Kırmızı zemin, genel cephenizi kapsayacak şekilde üretilmelidir. Önündeki beyaz zemin, kırmızı zemine orantılı olarak üretilmelidir.

Örnekler vererek anlatırsak, daha net bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Zemin ölçüsü 200CM olan tabelalarda;

  • Kırmızı tabela: 200X45CM
  • Beyaz tabela: 150X50CM
  • Eczane harf yüksekliği: 25CM
  • Eczane ismi harf yüksekliği: 9CM olmalıdır.

Zemin ölçüsü 300CM olan tabelalarda;

  • Kırmızı tabela: 300X70CM
  • Beyaz tabela: 225X80CM
  • Eczane harf yüksekliği: 38CM
  • Eczane ismi harf yüksekliği: 14CM olmalıdır.

Yukarıda verilen ölçülerde zemininiz mevcutsa, bu belirtilen özelliklerin dışına kesinlikle çıkılmamalıdır. Zemin ölçünüze göre tabelada ölçüler değişmektedir. 400CM ve üzeri cepheye sahip olan eczaneler ne yapacaklar? Burada, kırmızı zemin tüm cepheyi kaplarken, beyaz zemin sabit 300X100CM olarak kalmaktadır. Bunu ölçülerle açıklayalım, daha net bilgi sahibi olacaksınızdır.

Yukarıda gördüğünüz gibi, kırmızı zemin cepheye göre büyümektedir. Beyaz zemin sabit olarak 300X100CM ölçülerinde kalmaktadır. Eczane tabelası, ışıklı veya ışıksız olması seçiminize bırakılmıştır. Işıklı olmasını isterseniz, sadece “ECZANE” yazısı ışıklı olmalıdır.

Eczane tabelaları hakkında bilgi sahibi olmanız için araştırmalar sonucu bu yazı yazılmıştır. Eczane tabelasına, yönetmeliğe uygun sahip olmak bizimle iletişime geçin. Resmi bilgi ve kılavuz için https://www.teb.org.tr/news/7310/eczane-levha-standartlar adresini de inceleyebilirsiniz.

Eczane Tabelasında Ödeme Kolaylığı

Zorlu pandemi döneminde, bir çok esnaf ve firma olumsuz olarak etkilendi. Nano Matbaa ve Reklamcılık olarak, sunduğumuz hizmetleri taksitlendirmek ve uzun süreli çalışma olanağı için bir çok müşterimize kolaylıklar sağladık. Bu dönemde çok fazla mesai yapan ve bizleri güçlendiren sağlık sektöründe hizmet sunan Eczaneler içinde elimizden gelen kolaylığı sağlamak istedik.

Tabelasını yenilemek isteyen ve yönetmeliğe uygun hizmet almak isteyen Eczaneler için 3 ay taksitle ödeme kolaylığı sağlamaktayız. Böylelikle eczaneler için maddi açıdan kolaylık sağlamaktayız. Detaylı bilgiyi eczane tabelası sayfamızda bulabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek bilgi sahibi olabilir ve fiyat teklifi alabilirsiniz.