Çatı Tabelası Nedir? Yüksek binaların çatısında, kocaman ve dikkat çekici bu tabelaları merak mı ettiniz? Sorularınızın cevabı için doğru yerdesiniz. Şimdi çatı tabelası hakkında bilinmesi gerekilenlere size anlatalım.

Çatı Tabelası Nedir?

Çatı tabelası, özellikle yüksek binaların tercih ettiği bir hizmettir. Adından da tahmin edileceği üzere, binaların çatısına montajlanmaktadır. Çatı tabelası, tabela çeşitlerinin arasında nadiren tercih edilmektedir. Çatı tabelası, tabelacı tarafından üretilmeli ve montajlanmalıdır.

Bu hizmeti sağlayan tabelacı firmanın profesyonel olması gerekmektedir. Binanın en yüksek konumuna, devasa bir tabela kondurulacak. Ufak bir hatada, doğacak problemleri düşünebiliyor musunuz? Bu problemler,  maddi olarak sorun yaratmakla kalmaz. Yüksek bir binadan düşen, ufak bir tabela parçası yaralanmalara sebebiyet verebilir.

Bunların önüne geçmek için alanında deneyimli ve profesyonel tabelacı firmalarıyla çalışmalısınız. Gerek imalat kısmı, gerek montaj kısmında özel ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu ekipmanlara birlikte, maliyette orantılı olarak artmaktadır.

Çatı Tabelası Neden Gereklidir?

Çatı tabelası, bütçe olarak oldukça yüksektir. Bundan kaynaklı, firmalar daha uygun tabelalara yönelmekte. Peki ya, çatı tabelasının size katacaklarını biliyor musunuz? Gelin bunlardan bahsedelim ve size biraz fikir verelim.

Bir eğitim kurumu sahibi olduğunuzu varsayalım. Etrafınızda, onlarca yüksek bina mevcut olacaktır. Bu binalar arasında, nasıl görünmeyi planlıyorsunuz? Devasa bir çatı tabelası dışında, bu imkansızdır. Özellikle akşam olduğunda, etrafınızdaki binalar arasında sönük kalabilirsiniz. Çatı tabelasının, ışıklı oluşu sizi görünür kılacaktır.

Sizde firmanızın veya kurumunuzun, yüksek binalar arasında görünmesini istiyorsanız, çatı tabelasını tercih etmelisiniz. Çatı tabelası üretimi için seçtiğiniz, tabelacı firmaya dikkat edin. Belirttiğimiz gibi, en ufak bir hatada büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Çatı Tabelası Nasıl Üretilir?

Çatı tabelası üretimi, oldukça uzun sürmektedir. Şimdi size aşamalı olarak, çatı tabelasının üretiminden bahsedeceğiz. Bu aşamalarda, işin ne kadar zorlu olduğunu ve detaylarını tahmin edebilirsiniz.

  1. Montaj Keşifi

Öncelikle, çatı tabelasının montajlanacağı yerin belirlenmesi için ön keşif yapılır. Çatı tabelasının, en iyi görüneceği nokta seçilir. En iyi görünüm yakalandıktan sonra, montaj için doğru zemin olduğu kontrol edilir. Zemin, montaja uygun mu ve sağlam mı sorularının cevapları alınır. Olumlu olarak devam edilirse, ikinci aşamaya geçilir. Aksi takdirde, soruların cevapları yeniden aranır.

  • Çatı Tabelası Malzeme Seçimi

Bu aşamaya, zemin ve montaj için bir problem yoksa geçilir. Bu aşamada, bir çok etken vardır. Malzeme seçimi yaparken, bizim için en önemli olay sağlam ve  ömürlük olmasıdır. Sağlam bir malzeme seçimi için binanın yüksekliği ve rüzgarın şiddet çok önemlidir. Bina oldukça yüksekse, tabela malzemelerin daha hafif ve sağlam malzemelerden üretilmesi gerekmektedir. Çatı tabelasının demirlerinde, profesyonel inşaat malzemeleri kullanmalıdır. İnce demir kullanımından kaçılmalıdır. Çatı tabelasının malzeme seçimi çok önemlidir. Malzeme çok ağır veya hafif kalırsa yıkılma riski ortaya çıkabilir.

  • Üretim ve Montajı

Gerekli malzemeler seçildikten sonra üretim kısmına geçilir. Burada, tabelanın demirleri yapılır. Tabelada kullanılacak, malzemeler ayarlanır ve harflerin, kullanılacak malzemeye uygun olarak üretimi gerçekleşir. Bu ürünler toplandıktan sonra, montaj işlemine geçilir. Montaj işlemi, tabelanın montajlanacağı konumda yapılmalıdır. Devasa bir tabelanın nakliyesi oldukça zordur. Nakliyesi bir yana, montaj sağlığı için mutlaka yerinde montajlanmalıdır.

Yukarıda çatı tabelası hakkında bilgiler ve üretim aşamaları hakkında bilgileri sizlere sunduk. Anlayacağınız üzere, çatı tabelası üretmek oldukça zordur. Bu zorluklar, deneyim ve profesyonel bir ekiple atlatılmaktadır. Sizde çatı tabelası örneklerimizi https://nanoreklamcilik.com/cati-tabelasi/ bu linkten inceleyebilirsiniz. Çatı tabelası için tabelacı arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.