Yapışkanlı folyo nedir? Bu folyonun kullanım alanları neler? Baskı maliyeti hakkında bilinmesi gerekenler ve daha fazlası içeriğimizde.

Reklamcılık sektörü, gün geçtikçe kendini geliştiren bir alan. Geçmişte oldukça ilkel teknolojilerle yapılan bu iş günümüze baktığımızda daha modern ve daha profesyonel bir şekilde hallediliyor. Artık teknolojinin gücünden yararlanarak harika işler başarmak mümkün. Reklamcılık sektörünün en etkili çalışmalarından birisi Yapışkanlı folyo olarak yer almakta. Yapışkanlı folyo, uygun maliyeti ile dikkat çeken bir ürün.

Yapışkanlı Folyo Nedir?

Yapışkan folyo, özellikle reklam yapmak için veya mağazaya yapıştırmak için kullanılan belirli boyutlardaki ürünler. Bir işletmenin reklamını yapmak için uygun maliyetli bir ürün olan yapışkanlı folyo, pek çok alana yapıştırılabiliyor. Daha çok cama yapıştırılması tercih edilen bu yapı aynı zamanda duvara da yapıştırılabilir. Bununla beraber zemine yapıştırılması da mümkün.

Yapışkanlı folyo nedir? Bu sorunun yanı sıra kullanıcılar, bu ürünlerin özelliklerini de merak edebilir. Öncelikle boyutlarından bahsedelim. Yapışkan folyo, çeşitli boyutlarda üretilebiliyor. Müşteri ister küçük ister büyük boyutlarda bir veya birden fazla folyo talep edebiliyor.

Bu özelliğin yanı sıra ürün hakkında bilinmesi gereken bir diğer şey ürünün renkli bir şekilde yüksek kalite ile basılması. Dijital baskı makinesi ile birlike basımının yapıldığı yapışkanlı folyodaki renkler solmama garantisi ile uzun ömürlü bir kullanım vaat ediyor. Bunun için en kaliteli malzemelere yer veriliyor.

Solmama garantisinin yanı sıra ürünün bir diğer özelliği Unifol marka folyoya yer veriliyor olması. Unifol marka folyo, kalitesiyle adından söz ettiren bir ürün. Sunduğu kalitesi sebebiyle pek çok baskı firmasında tercih ediliyor. Bu ürün ile beraber 6PASS baskı kalitesine de yer verilmekte.

Yapışkanlı Folyonun Kullanım Alanları

Yapışkanlı folyo, pek çok alanda kullanılabilir. Bu alanlardan birisi mağazanın camına yapıştırmak. Mağaza sahibi, dışarıya bakan camın üzerine pek çok folyo ekleyebilir. Bu folyolar hem genel hem de kampanya amaçlı yer alabilir. Bu da müşterilerin daha çok ilgisini çekebilir.

Yapışkanlı folyo nedir

Yapışkanlı folyo nedir? Bunun yanı sıra ürünün bir diğer kullanım alanına da bir göz atalım. Ürün, camın yanı sıra duvara da yapıştırılabiliyor. İster mağazanın önüne ister mağazanın içerisine olsun folyo, pek çok alanda uygulanabilecek bir yapı. Ayrıca yere veya tavana da yapıştırılabilir. Bu, müşterinin alacağı karara bağlı.

Baskı Maliyetleri

Müşterilerin merak ettiği en önemli sorulardan birisi baskı maliyetlerinin ne olduğu. Maliyetler, kullanılan araç ve malzemelere göre değişir fakat kaliteli bir iş aranıyor ise maliyetlerde artış olacaktır. Yapışkanlı folyo maliyeti, ürünün boyutuna göre birkaç liradan birkaç yüz liraya çıkabiliyor. Birkaç küçük folyo için 100 liranın altında maliyet çıkarken orta boy folyolar 100 lirayı aşabilir. Büyük boy folyolar ise daha yüksek fiyattan satılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yapışkanlı folyo nedir? Bu sorunun yanı sıra kullanıcıların internette en çok araştırdığı 3 soruyu da sizler için cevaplamak istiyoruz.

Yapışkanlı Folyo Kolay Çıkar mı?

Evet, yapışkan folyo yüzeye güzel bir şekilde yapıştığı gibi birkaç basit işlemle hemen çıkıyor. Bu işlem boyuta göre genellikle birkaç dakikada hallediliyor.

1 Top Folyo Kaç Metre?

Alınacak ürüne göre değişir fakat genel olarak 1 top folyonun 50 metre olduğunu belirtebiliriz.

Yapışkanlı Folyo Suya Dayanıklı mı?

Yapışkan folyolar kağıt olmadığı için su ve diğer kimyasallardan etkilenmez. Yani ürün, gönül rahatlığı ile kullanılabilir.