Totem Tabela

Aslında her gün onlarcasının önünden geçtiğimiz fakat isimlerini bilmediğimiz totem tabelalar; duyuru, ilan ve reklam amaçlı kullanılan reklam ürünleridir. Genellikle isimlerini duyurmak ve reklamlarını yapmak isteyen çeşitli kurum ve firmalar tarafından tercih edilen bu tabelalar devasa boyutları ve gösterişli tasarımları ile müşterilerin dikkatini kolayca çekmektedir.

İş yerlerinin ismini, niteliklerini ve hizmet sunduğu temel alanları kısaca belirtmek amacıyla kullanılan totem tabelalara genellikle açık alanlarda, yol kenarlarında, iş yerlerinin önlerinde ve nadir de olsa kaldırımlarda rastlanır. Bu durum tamamen firmanın isteğine bağlıdır. Tabelaları, iş yerlerinden uzak yol kenarlarında konumlandırabilecekleri gibi, alışveriş merkezi ve akaryakıt istasyonları gibi hemen yakınlarında dikkat çekmesi amacıyla da bulundurabilmektedirler.

Totem Tabela Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzaktan bakıldığında tek bir parçaymış gibi görünen totem tabela çeşitleri aslında bir gövde ve üst kaset olmak üzere iki farklı bölümden oluşur. Boyutu konusunda herhangi bir yasal zorunluluk bulunmayan bu tabelaların boyutlarını firmalar ihtiyaçları doğrultusunda seçebilmektedir. Ulaşmak istedikleri kişi sayısına ve bulundukları alana göre tabelaların boyutları konusunda bir tercihte bulunabilen iş yerlerinin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi kullanım bölgesine göre en iyi görselliğin sağlanmasıdır. Bu durumda tabelanın kullanılacağı alan ve boyutlarının belirlenmesi devreye girmektedir. Tabelanın boyutu dikkat çekici olmalı ve konumlandırılacağı alan da buna izin vermelidir. Ulaşılmak istenen hedef kitlenin dikkatini çekebilmek amacıyla insanların yoğun olarak konumlandığı yerlerde ya da sık kullanılan güzergahlarda bu tabelaları tercih etmek yerinde bir karar olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da tabelanın kaç cepheyi hedef aldığıdır. Hedef cephe sayısına göre tabelanın şekli ve boyutu da buna göre belirlenir. Eğer tek cepheyi hedef alan bir tabela tasarlanmak isteniyorsa düz bir kaset, iki ve daha fazla cehpeye hitap edilmek isteniyorsa üçgen kaset tercih etmek kullanışlılık açısından faydalı olacaktır.

Ve son olarak üzerinde durulması gereken bir konu da güvenlik konusudur. Tabelanın konumlandığı yerde durabilmesi ve herhangi bir sebeple yıkılmaması insanların can güvenliği açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple toprağın yapısı, kazılacak derinlik ve elektrik hattı iyi analiz edilmeli ve bu analiz uzmanlar tarafından dikkatlice yapılmalıdır. Fırtına ve rüzgar gibi hava olayları karşısında dayanaklı kalabilmesi için tabelanın dip kısmına beton dökülerek güçlendirmesi yapılmalı , iskeletinde ise dayanıklı ve kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Bu sayede yaşanabilecek birtakım olumsuz durumların önüne geçilebilir.

Totem Tabela Çeşitleri ve Fiyatları

Totem tabelalar, iş yerlerinin isteği doğrultusunda farklı büyüklüklerde hazırlanır. Bu büyüklük; tabelanın gövde ve kaset boyutuna, kullanılmak istenilen alana ve konumlandırılacağı bölgeye göre bazı değişiklikler gösterir. Hepsinin bir arada incelenmesi sonucunda iş yerinin isteği de dikkate alınarak bir taslak hazırlanır. Hazırlanan bu taslağa göre ortalama bir fiyat belirlenir. Tabelanın ışıklı ya da ışıksız olması da fiyatın değişiklik göstermesi konusunda etkilidir. Ortalama olarak 4000 tl ile 20000 tl arasında değişiklik gösteren totem tabela fiyatları farklı bir çok değişkenden etkilenmektedir.

Işıklı ya da ışıksız olarak hazırlanabilen totem tabelalarda; ışıklı tercih edilmesi durumunda led, florasan ya da spot ışıklar kullanılabilir. Burada bahsedilen ışıklar gövde için ya da sadece kasetler için tercih edilebileceği gibi her ikisi için de uygulanabilir. Hitap edilen cephe sayısına göre tabelanın hangi tarafının aydınlatılacağına karar verlir. Bunların yanı sıra kompozit, alüminyum, profil ve çelik saç kullanılarak hazırlanan totem tabelalar; isteğe bağlı olarak tek bacaklı ya da çift bacaklı olarak tercih edilebilir.

Tüm bu değişkenler göz önüne alındığında fiyat konusunda farklı rakamlar karşımıza çıkabilir. Sizin de firmanız ya da iş yeriniz için bir tabela ihtiyacınız varsa ve kafanızda soru işaretleri bulunuyorsa daha fazla bilgi almak ve totem tabela çeşitlerinde karar vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Müşterilerimiz için her zaman en iyisini hedef alarak gerçekleştirdiğimiz projeler, deneyimli kadromuz ve alanında uzman ekip arkadaşlarımızla birlikte firmanız için en uygun tercihlere göz atabilir, keşif uzmanlarımız ile tabelanın konumlandırılacağı alan hakkında en sağlıklı kararları alabilirsiniz. Kaliteyi ve tecrübeyi harmanlayarak imalatını gerçekleştirdiğimiz tabelalarla siz de müşterilerinizin dikkatini çekerek firmanızın reklamını yapabilirsiniz. Totem tabela alanında sunduğumuz tüm hizmetleri belirtilen linkte inceleyebilirsiniz.