Tişört baskı fiyatları ile birlikte araştırılan bir içerik haline geldi. İnternette yapılan bu araştırmalara son noktayı koymak istiyoruz.

Tişört, insanların özellikle sıcak havalarda giydiği bir giysi çeşidi. Kısa kollu olan tişörtler, sıcak havaların verdiği etkiyi en aza indirmek için tercih ediliyor. Tişörtlerin yanı sıra bazı müşteriler, özel giysiler isteyebilir. Tişört baskısı da özel giysiler arasında yer almakta.

Tişört Baskı Nedir?

Tişört baskı, tişörtün üzerine yapılan baskı olarak tanımlanabilir. Bu baskılar, dijital ortamda hazırlanarak sonrasında giysiye basılıyor. Bazı tişört tasarımları elle de çizilebilir fakat günümüz teknolojisiyle bir veya birden fazla tişört baskısını kısa sürede üretmek daha mantıklı bir karar olacak.

Bir müşterinin tişört baskısı üretmek için aklında pek çok neden bulunabiliyor. Bu nedenlerden birisi kendine özgü bir tişört görünümüne sahip olması. İnsanlar kendi istediği tasarımı içeren bir tişört ile birlikte bu tişörtü kullanarak özel baskıya sahip olabiliyor. Bu baskı logo, yazı veya farklı nesneler olabiliyor. Burada önemli olan nokta kullanıcının nasıl bir tasarıma yer vermek istediği.

Tişört baskı fiyatları öncesinde bu tür baskıların başka hangi amaçlarla kullanıldığını da belirtmek gerekir. Giysi baskılarının kullanıldığı bir diğer alan kurumsal firmalar olmakta. Kurumsal firmalar, birden fazla tişört baskısı üreterek bu tişörtleri müşterilerine hediye edebilir. Bu olay, markanın daha fazla öne çıkmasını sağlar.

Baskılı tişörtün kullanım alanları arasında kurumsal firmaların personeller için tişörtler belirlemesi yer alıyor. Kurumsal pek çok mağaza bulunmakta. Bu mağazalar geliştirdikleri tişörtler ile beraber çalışanların belirli üniformalar giymesini sağlayabilir.

Tişört Baskı Nasıl Yapılır?

Tişört baskı için öncelikle bir tasarım belirlenmeli. Bu tasarım tişört baskının nasıl görüneceğini belirteceği için tasarımın en iyi şekilde seçilmesi gerekiyor. Tasarım, çeşitli araçlarla güzel bir şekilde hazırlanmalı. Bu süreçte tasarım geliştirmek için birçok uygulama bulunduğunu da belirtelim. Bu uygulamalar arasında CorelDRAW, 3DS Max ve Adobe Illustrator yazılımlarını örnek olarak gösterebiliriz.

Tişört baskı fiyatları

Bu uygulamalardan birisiyle veya farklı bir dijital uygulamayla tişört için gerekli tasarım belirlendikten sonra yapılması gereken şey genel bir inceleme yapıp ardından baskı işlemine geçiş yapmak. Baskı işlemi ile beraber tişört, istenilen şekilde görünmeye başlar.

Tişört Baskının Özellikleri

Tişört baskının özelliklerinin de bilinmesi gerekir. Tişört baskı fiyatları başlığı öncesinde bununla ilgili de bazı bilgiler sunmuş olalım. Tişört baskının özelliklerinden birisi kaliteli malzemelerin kullanılması. Baskıda kullanılan kaliteli malzemeler, giysinin üzerindeki renklerin solmamasını ve uzun süre dayanmasını sağlar. Bildiğiniz üzere bazı giysilerin üzerindeki boyalar düşmeye başlar. Kaliteli malzemelerin tercih edilmesiyle giysinin üzerindeki boyaların düşmesi gibi bir durumla da karşılaşılmaz.

Tişört baskısı ile beraber elde edilen bir diğer özellik giysinin fotoğraf gibi baskılara da destek vermesi. Bir müşteri, ister vektörel çalışmalar yaparak ister fotoğraf ekleyerek bu şekilde tişört basabiliyor. Yani tişört basmak için tasarım ile ilgili bir sınırlama bulunmuyor. Dikkat edilmesi gereken husus tasarımın piksellerden oluşmaması. Çünkü piksel tasarımların boyutu arttıkça güzel görünmez. Tercih edilmesi gereken şey vektörel çalışma.

Tişört Baskı Fiyatları

Tişört baskı sırasında tasarım, pek çok işlemden geçer. Öncelikle bilinmesi gereken şey tasarımın kimin tarafından yapıldığı. Eğer tasarım müşteri tarafından yapılmadıysa tasarım için bir miktar ücret talep edilebilir fakat deneme amaçlı ücretsiz tasarım imkanı mevcut.

asarım sonrasında malzemeler ve baskıda kullanılan enerji maliyeti fiyata yansıyan bir detay. Bu gibi pek çok kriter tişört baskı fiyatları konusunda etken bir durum.