İşletmenizin reklamını yapmak için kartvizitlerinizin ve broşürlerinizin ötesine geçmeyi mi planlıyorsunuz? Evetse ve bütçeniz varsa, dış mekan iş tabelaları almayı düşünün. Dış mekan tabela örnekleri listesi neredeyse hiç bitmez ve onları yaratıcı bir şekilde kullanmak için yakalayabileceğiniz fırsatların listesi de öyle.

Tabela genellikle bilgiyi bir izleyici kitlesine iletmeyi amaçlayan her türlü grafik ekran olarak tanımlanır.

Tabelanın amacı nedir?

Tipik olarak, tabelalar birkaç ortak amaca hizmet etme eğilimindedir: tanıtım yapmak, tanımlamak, bilgi sağlamak, talimat vermek veya güvenlik bilincini artırmak.

1) Reklam ve Pazarlama

İlk olarak, işaretler genellikle şirketler veya kuruluşlar tarafından reklam ve pazarlama için kullanılır. Reklam panoları başta şirketler için bariz çözüm olarak kendilerini gösterebilir, bu amaçla kullanılabilecek diğer işaretler vardır. Sıklıkla kullanılan dış mekan tabela örnekleri ve bina kaplamaları, bir marka için reklam yapmanın alternatif ve oldukça başarılı bir yoludur. Geniş formatlı baskı, büyük canlı dış mekan baskılarının neredeyse her yere yerleştirilebileceği bir noktaya geldi.

2) Müşterileri Çekin

Benzer şekilde, perakende tabelaları ve mağaza tabelaları (hem içeride hem dışarıda) bir şirkete iş çekebilir. Ayrıca, müşterileri dışarıdan cezbetmek için vitrinler , merak yaratmada ve müşterileri içeri girmeye teşvik etmede başarılı olabilir. İş işaretleri, insanların doğru yerde olduklarını bilmelerini sağlar. Daha da önemlisi, tabela yapımcısı düşüncesine üretim merkezinin kalitesini koyduysa, iş tabelaları tek bir kapı açılmadan veya selamlama yapılmadan önce işletmeniz hakkında harika bir ilk izlenim yaratabilir.

3) Tanıma

Oldukça basit olarak, işaretler genellikle bireylerin bir yeri veya markayı tanımasına veya tanımlamasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Örneğin, işaretler hangi tuvaleti kullanacağımızı belirlememize yardımcı olur. Marka kimliği açısından, Coca-Cola ve Starbucks, pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak yıllar içinde anında ve tanınabilir cadde işaretleri haline geldi. Zincirler ve bayilikler, lokasyonlarında marka bilinirliği oluşturmak için benzer mağaza vitrinlerini kullanıyor.

4) Yön Bulma ve Yön İşaretleri

Alışveriş merkezleri, hastaneler ve şirketler gibi geniş mekanlar için yön levhaları gereklidir. Bu bina işaretleri ile ziyaretçilerin veya müşterilerin kaybolma olasılığı daha düşüktür ve bu da işletmeye kötü yansıyabilecek bir durumdan kaçınmaya yardımcı olur. Yön tabelaları, festivaller veya birden fazla bina veya girişin olduğu yerler gibi büyük ölçekli açık hava etkinlikleri için de faydalı olabilir.

5) Sağlık ve Güvenlik İşaretleri

Sağlık ve güvenlik işaretleri, sağlık ve güvenlik bilgilerinin iletilmesinin ana yollarından biridir. İş yerleri, kreşler, okullar ve ofisler gibi yerlerde bulunabilirler. İşaretler, güvenlik için gerekli olan tehlikeler veya tehditler hakkında bilgi ve uyarılar sağlar.

6) Görünüm

Son olarak, tüm tabelalar mutlaka açık bir amaca hizmet etmez! Bazen bir alanın veya çevresinin genel görünümünü geliştirmek için bir işaret kullanılabilir. Hiçbir reklam amacı olmaksızın duvar resimleri kullanarak tabelalar bile oluşturulabilir.

Düşünmeniz ve yatırım yapmanız gereken ilk iş tabelası türü duvar tabelalarıdır. Bu tabelalar ışıklı tabela ya da ışıksız tabela olarak ofisinizin veya iş yerinizin içine veya dışına yerleştirilebilir. Duvar tabelaları hazırlarken birçok yaratıcılığı kullanabilirsiniz. Çeşitli şekil ve boyutlarda gelen bu tabela örnekleri markanızı öne çıkartabilir. Bununla birlikte içeriden, arkadan veya tabela üzerinde parlayan ışıklar ile kaliteli bir şekilde aydınlatılabilirler. Bu tabelalar son derece özelleştirilebilir ve bu iş tabelalarına koyduğunuz grafikler ve mesaj her seviyeye göre özelleştirilebilir. Hangi mesajı iletmek istediğinize ve işinizin özüne bağlı olarak kullanılan işaretler sayesinde kendinize özgü bir tabela ortaya çıkartabilirsiniz. İster yeni bir ürün veya hizmet hattının reklamını yapmak, sloganınızı koymak, marka elçinizi tanıtmak veya sadece işletmenizin adını koymak istiyorsanız, bunların hepsi duvar tabelaları ile yapılabilir.

Diğer bir tabela türü ise bilgilendirici tabela örnekleri arasından seçilmektedir. Büyük mağaza veya alışveriş merkezi gibi büyük bir mağazanız varsa, bilgilendirici tabelalar sizin için bir zorunluluktur. Bilgilendirici tabela, departman, yön, organizasyon veya yön bulma tabelası olarak da bilinebilir. Diğer isimlerden de anlaşılacağı gibi, bu tabelalar insanların mağaza içindeki farklı bölümleri tanımasına yardımcı olmak için yapılır ve kurulur. Bu işaretler insanların gezinmelerine ve istedikleri yere gitmelerine yardımcı olur. Bazı talimat işaretleri, sizi tuvalete, kilere, çıkışa, acil çıkışa, asansöre veya alanınızdaki belirli bir mağazaya veya bölüme yönlendiricileri içerir. Bu işaretler genellikle insanların hareket halindeyken okuyabilmeleri için kısa bilgiler içerir. Oldukça görünür renk şemalarındaki büyük, kalın yazı tipleri, en iyi bilgi işaretlerinden bazılarını oluşturur.

Işıklı Tabela Örnekleri

Dijital tabela, müşterilerle bağlantı kurmanın ve çalışanları meşgul etmenin harika bir yoludur. Beyne iletilen bilgilerin %90’ı görseldir. Dijital işaretler, işinize fayda sağlamak için bu gerçeği kullanır.

Alışveriş yapanların %80’i , dijital bir tabela ilgilerini çektiği için bir mağazaya girdiklerini söylüyor. Bu işaretlerin bu kadar etkili olmasının bir nedeni, birçok farklı amaç için kullanılabilmeleridir.

Işıklı tabela, basit tabelalardan sahte neonlara kadar birçok alanı kapsayan çok geniş bir terimdir. Genel olarak konuşursak, bir tür iç aydınlatmaya sahip herhangi bir işarettir. Tüm aydınlatmalarımız, verimlilik ve uzun ömür için LED’ler tarafından sağlanmaktadır.

Işıklı tabela örnekleri, dikkat çekmek ve görünürlüğünüzü ikiye katlamak için gece gündüz çalışır, pazarlama mesajınızı 7/24 yönlendirir ve maksimum etki sağlar. İşletmeniz yoğun bir alanda dikkat çekmek için yarışıyorsa, parlak tabelalar fark edilmenize yardımcı olacaktır. LED teknolojisi, tabelalarınızın aydınlatılabileceği yolları geliştirdi. 3D fabrikasyon harflerden, arkadan aydınlatmalı logolardan ve tente altı ışıklı kutulardan size mükemmel tabelayı yapacağız.

Işıklı tabela örnekleri ile işletmenizin kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olun. Özellikle geceleri ve kış aylarında etkili olan aydınlatmalı tabela çözümlerimiz, görünürlüğünüzü artırmanıza ve markanıza hayat vermenize yardımcı olabilir.

Firmamız, mevcut birçok malzeme, tasarım ve stil ile çok çeşitli ışıklı tabela örnekleri sunar. Özel aydınlatmalı harflerden LED ışıklı tabelalara, oluk lambalarına ve sahte neonlara kadar, tabelanızın marka algınızı en üst düzeye çıkarmasını sağlamak için en uygun seçeneği önerebiliriz.

Avukat Tabela Örnekleri

Hukuk endüstrisinde yüksek kaliteli avukat işaretlerinin kullanımını destekleyen birçok kanıt var. İster bir ticaret fuarında olun, ister iş yeriniz için bir tabelaya ihtiyacınız olsun, hukuk firmanızın özelliklerini vurgulamak kesinlikle müşteri listenizi arttırmanıza yardımcı olabilir. Tabelalar ayrıca, uygulamanızı diğer firmalardan ayıracak marka bilinirliğini artırmanın uygun maliyetli bir yoludur. Firmamız en kaliteli avukat tabela örnekleri ile sizlere işinizi özelleştirme imkanı sunuyor.

Avukat tabelaları, yakındaki insanları ofisinizin konumu konusunda uyarır. Caddede yürürken veya araba kullanırken tabelanızı görebilir ve daha sonra hukuki yardıma ihtiyaçları olursa sizinle iletişime geçebilirler. İmza renklerinizi ve logonuzu kullanan tabelalar, markanızı ilerletir, böylece yoldan geçenler sizi bu tasarımlarla ilişkilendirir.

İç tabelalar, firmanızın ziyaretçilerini doğru yöne yönlendirir. Potansiyel müşterilerin kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak çok önemlidir ve nereye gideceklerini ve ne bekleyeceklerini gösteren işaretler onları rahatlatabilir.

İşaretleriniz, bilgileri mümkün olduğunca az kelimeyle ileten sade ve anlaşılır bir dil içermelidir. Sözlü işaretleri uzaktan okumak zordur ve kısa mesajlarla daha fazla etki yaratırsınız. İşaretleriniz, diğer pazarlama materyalleri için kullandığınız marka renklerini içermeli ve uzaktan görülebilecek kadar büyük, okunması kolay bir yazı tipine sahip olmalıdır. Avukat tabela örnekleri için bizi tercih edebilirsiniz. Bir tabelacı arıyorsanız, linke tıklayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.