Sektörel olarak tabela örnekleri bulmak oldukça zordur. Nano Reklamcılık olarak sizlere SMMM tabela örnekleri hakkında detaylı bilgi sunacağız. SMMM tabelaları belirli standartlarda olmalıdır. Sektörel olarak belirlenen özelliklerin dışına çıkılmamalıdır. SMMM tabelalarında genel olarak mavi renk tercih edilmektedir. SMMM tabelaları standart olarak mavi zeminli olduğu için farklı bir renk kullanıldığında sanki bir hata yapılmış gibi göze çarpmaktadır. SMMM olarak tabelanızın zevkleriniz doğrultusunda düzenleyemezsiniz. SMMM tabela yönetmeliğine bağlı kalmasınız aksi takdirde cezai işlem uygulanabilir. Bu yönetmeliğin detaylarını ve tabelanızda olması gereken detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Tıpkı eczane tabelası gibi SMMM tabelalarında da yönetmelik bulunmaktadır. Bu yönetmeliğin birçok amacı bulunmaktadır. Başlıca amacı haksız rekabeti önlemektir. Rekabet dışında, oluşan görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve sabit tasarımla birlikte tabelalar arasında SMMM olduğunuzu belli etmektir. Tabelaların standart olmasıyla, tabelanızı gören herkes SMMM olduğunuzu rahatlıkla fark etmektedir. Haksız rekabet önlemek hakkında biraz daha detaya inebiliriz. Herkesin cephesi aynı boyutta olmayabilir. Cephesi büyük olan kişilerin farklı tabela tasarımlarıyla diğer SMMM tabelaların önüne geçebilir. Bunu önlemek için bu yönetmelik yürürlüğe girmektedir.

SMMM tabela örneklerine geçmeden önce, tabelada bulunması gereken bilgileri belirtelim. Bu bilgiler yönetmelikte geçmektedir ve mutlaka uygulanmalıdır.

  • Oda Birlik Amblemi
  • Ad Soyad
  • Unvan
  • Meslek Unvanı
  • Şirket Unvanı
  • Akademik Unvanı
  • Büro Adresi
  • Telefon Numarası
  • İnternet Adresi
  • Elektronik Posta Adresi

SMMM tabelalarında, yukarıda belirtilen bilgiler dışında bilgi bulundurulması yasaktır. Bunların dışında, amblem-icon gibi görsellerinde bulundurulması yasaktır. Eğer ortak çalışanız varsa tabelada Adı mutlaka geçmelidir. Tabela büronun bulunduğu hole, kapısına veya dış cephesine asılabilir. Dış cephede birden fazla tabela bulundurulması ve ışıklandırılması yasaktır. Tabelalarda mavi zemin üzerine beyaz renkte yazı kullanılmalıdır. Logo olarak, tescilli MM logosu bulundurulmalıdır. Bunlar SMMM tabela yönetmeliğinde geçen bilgilerdir ve bu kurallara uyulmalıdır. Bu yönetmelikle birlikte SMMM tabela örnekleri oldukça sınırlıdır. Şimdi bu tabela örneklerini gösterelim ve malzemeleri hakkında bilgi verelim.

smmm tabela örneği
SMMM TABELA ÇİZİMİ

Bu tabela örnekleri tasarımsal olup, kullanılan malzemeler isteğinize göre değiştirilmektedir. Eğer Home-Office tarzı bir kullanıma sahipseniz, kapı tabelası sizin için uygun olacaktır. Kapı tabelalarında pleksi zemin üzerine folyo baskı uygulanmaktadır. Eğer büyük bir cepheye sahipseniz, kompozit zemin üzerine kutu harf tercih edebilirsiniz. Bu durumlarda, yönetmeliğe uygun olarak hareket etmelisiniz. Mavi zemin, beyaz renk yazılar ve izin verilen bilgileri tabelanızda bulundurabilirsiniz. SMMM tabela fiyatları için bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Tabelacı yazımızı inceleyerek, yapmış olduğumuz reklam çalışmalarını görebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.