Genel kapsamda şantiye tabelası, yapılacak olan inşaatın ön tarafın montajı yapılan inşaatı yapan firma bilgileri, inşaatın başladığı ve biteceği tarih, proje özellikleri gibi bilgilerin bulunduğu tabelalara verilen isimdir. Bu tabelalar inşaat tamamlanana kadar bulunduğu yerde kalır. Bu tabelalarda projenin nasıl olduğu, bittiğinde nasıl görüneceği gibi çeşitli görseller de yer alır.  Şantiye tabelaları inşaat tabelası ismi de bilinir.

Bu tabelalar farklı boyutlarda ve özelliklerde üretilebilirler. Kurumların belirlemiş olduğu standart şantiye tabela boyutları vardır. Bunun yanında standartlara bağlı kalmadan da farklı ölçülerde şantiye tabelaların imal edilmesi mümkündür. Şantiye tabelaları inşaatın bitmesi ile birlikte işlevini kaybedecektir. Ancak inşaat bitimine kadar sağlam bir şekilde kalması son derece önemlidir.

Şantiye Tabelası Nasıl Olmalıdır?

Genellikle şantiye tabelası, proje ile ilgili detaylı bilgi verir. Bunun yanında bu tabelalar ışıklı üretilebilecekleri gibi ışıksız bir şekilde de üretilebilirler. Şantiye tabelaları belirli ölçülerde arka zemine kompozit ya da parapet panel yapılarak profil konstriksiyon kullanımı ile üretilir. Bu profilin ön kısmına ise dijital baskı veya folyo aplikasyon uygulaması gerçekleştirilir.

Bunun yanında inşaatın korunması amacıyla da çeşitli parapetler kullanılır. Bu ürünler hem görüntü hem de reklam bakımından baskı reklam çalışmaları ile doldurulabilir. İnşaat ve proje ile ilgili olarak dijital baskı reklam kullanımı ile projenin reklamı oldukça güzel bir şekilde yapılabilir. Bu tabelalar hem inşaat ile ilgili bilgi vermek hem de inşaatın reklamının yapılması amacı ile kullanılan ürünlerdir.

Şantiye Tabelası Nerelerde Kullanılır?

Adından da anlaşılacağı gibi şantiye tabelası, inşaat alanlarında kullanılan tabelalardır. Bu tabelalar üzerinde inşaatın arsa bilgileri, izin bilgileri, taşeron firma ile ilgili bilgiler gibi birtakım bilgiler bulunur. Bunun yanında tabela üzerinde mimari tanıtım ve mimar ile mühendis bilgileri gibi çeşitli bilgiler de yer alabilir. Şantiye tabelaları başkalarının rahat bir şekilde okuyabilmeleri açısından büyük bir şekilde imal edilir.

Bu tabelaların renkleri ve ebatları ile ilgili sınırlama bulunmaz. Müşterinin istediği her boyutta üretimi mümkündür. Şantiye tabelaları vinil, plastik ya da metal malzemelerden üretilebilir. Dijital baskı ya da folyo kesim olarak hazırlanması mümkündür. Bunun yanında ışık tertibatı ve ayak düzeneği gibi farklı alternatifler de kullanılır.

Şantiye Tabelalarında Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Genel itibariyle şantiye tabelası dış mekânlarda kullanılan ürünlerdir. Bu nedenle tasarımı nasıl olursa olsun dayanıklı bir yapısının olması gerekir. Hasarlı yapıda olan ve okunmasında güçlük çekilen şantiye tabelaları markanın güvenilirliğinin zedelenmesi gibi problemlerin yaşanmasına neden olabilir. Kaliteli malzemelerden üretilen tabelalar uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılır. Şantiye tabelaları dış mekanlarda kullanılır. Bu nedenle mevsim geçişi gibi sorunlardan etkilenmemeleri gerekir. Eğer bu tabelalarda aydınlatma kullanılacaksa elektrik sistemlerinin doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Dijital baskı ya da baskı branda ile üretilen tabelalarda montaj aşamalarına dikkat edilmesi önemli bir konudur.

Şantiye Tabelası ile Nasıl Reklam Yapılır?

Tabela reklam tanıtımının ne kadar uzaktan görünecek olmasına şantiye tabelası seçimlerinde dikkat edilmelidir. Ne kadar uzaktan görülmesi isteniyorsa harf ölçeklendirmelerinin de o şekilde yapılması gerekir. Görsel boyutları, yazı fontları, font büyüklükleri gibi konuların uzaklığa uygun bir şekilde ayarlanması gerekir. Ön yüzeyler ve karkas yapımlarında çoğunlukla demir sac ya da alüminyum malzeme kullanılır. Bu çalışmalar genelde bir defalık olduğu için düşük fiyatlı ürünler tercih edilir. Şantiye tabelaları günümüzde görsel merak uyandırmak ve şantiye ile ilgili bilgi vermek amacı ile kullanılır. Bu ürünler üzerinde inşaatın başlayacağı ve biteceği tarih gibi çeşitli bilgiler de bulunur.

Kurumsal Şantiye Tabelası Nedir?

Şantiye tabelaları günümüzde inşaat alanları arttığı için artmış olan bir uygulamadır. Bu ürünler yazılı ve görsel anlamda tasarım gerektiren ürünlerdir. Çarpıcı tasarımları nedeniyle hemen hemen her inşaatta bu ürünler kullanılır. Şantiye tabelaları müşterilerin istemiş olduğu ölçülerde üretilebilir.  Yapılacak yapının proje detayları, şirket, proje görseli gibi çeşitli bilgileri şantiye tabelası barındırır. Bunun yanında inşaatın reklamının yapılmasında da son derece etkilidir. Şantiye tabelaları genellikle ayaklı olarak üretilse de ayaksız olan modelleri de vardır. Bunun yanında ışıklı olarak üretilebileceği gibi ışıksız modelleri de bulunur. Işıklı modeller reklam ve görsellik açısından daha çok tercih edilir. Firmamızdan şantiye tabelası hizmeti alabilirsiniz.