Reklam tabelalar günümüzde hem kurumsal firmalar hem de küçük esnaf tarafından kullanılan ürünlerdir. Ürünlerin özelliklerine bağlı olarak reklam tabela fiyatları değişiklik gösterir. Reklam tabelaları farklı renklerde ve şekillerde olabilir. Sektörler için farklı boyutlarda reklam tabelası üretimleri vardır. Sade tasarımlı reklam tabelaları yanında üç boyutlu yapıda olan tabelalar da bulunur. Tabelalar sayesinde firmaların bilinirliği artar. Bu ürünler firmaların reklamlarının yapılması açısından son derece önemli ürünlerdir. Reklam tabelaları farklı malzemelerden üretilebilir. Görsel açıdan oldukça başarılı olan çeşitli tabelalar bulunur. Tanıtım amaçlı kullanılan bu ürünler, mekân girişi, çatı, AVM gibi alanlarda kullanılabilir. Tabelaların kullanılacakları yere göre farklı boyutları da bulunur.

Reklam Tabelaları Nerelerde Kullanılır?

Tabelalar genellikle bilgilendirme ve yönlendirme gibi çeşitli amaçlar için kullanılan ürünlerdir. Bu ürünler farklı pek çok çeşidi bulunur. Kalitesine göre reklam tabela fiyatları değişir. Reklam tabelası yaptırırken ekonomik olmasını isteyenlere vinil germe tabelalar yaptırması önerilir. Bu tabelalar bir profil kasa üzerine dijital baskılı vinillerin gerilmesi ile gerçekleştirilir. Bu tabelalar ışıklı olabileceği gibi ışıksız bir şekilde de kullanılabilir.

Şık bir reklam tabelası yaptırmayı düşünen firmaların ise kutu harf tabela yaptırması önerilir. Kompozit reklam tabela çeşitleri güzel görünümleri ile insanların ilgisini çeken modellerden biridir. Firmaların kurumsal kimliğini yansıtacak olan modeller ışıklı ya da ışıksız olacak şekilde üretilebilirler. Firmaların cephelerinin kurumsal ve şık görünmesi, hedef kitleye hitap etmesi açısından bu ürünler tercih edilebilir.

Işıklı ve Işıksız Reklam Tabelaları Nedir?

Işıklı ve ışıksız olmalarına bağlı olarak da reklam tabela fiyatları farklılık gösterir. Işıklı olanlarda işçilik daha fazla olduğu için ışıksız olanlara oranla çok daha maliyetlidir. Işıklı tabelalar görselliğin arttırılması amacı ile kullanılan ürünlerdir. Bu tabelalarda farklı ışık türleri tercih edilebilir. Işıklı tabelalar genellikle bina girişleri, dış mekanlar, çatılar gibi alanlarda tercih edilir. İç mekanlarda ise bu tabelalar genelde dekorasyon amacı ile kullanılır. Işıksız tabelalar ise yalnızda gün ışığında rahat bir şekilde görülebilir. Bu nedenle gün ışığında görülebilecek alanlarda montaj işlemleri gerçekleştirilir. Işıksız tabelalar ihtiyaç duyulan her alanda rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir.

Reklam Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Kayan yazı tabela günümüzde sıklıkla kullanılan tabelalar arasında yer alır. Bu ürünlerin boyutları ve özelliklerine bağlı olarak reklam tabela fiyatları farklı olabilir.  Kayan yazılı tabelalar ledler ile işlenir ve bu şekilde kullanılır. Eskiden ışıklı tabelalar içerisinde floresan lamba konularak ışıklı tabela üretimi gerçekleştirilirken günümüzde bu işlem kayan yazı tabelalar ile yapılır. Vinil germe tabelalar dijital baskı yöntemi ile vinil üzerine basılan baskıların profil bir şaseye gerilerek hazırlanması ile üretilen tabelalardır. Bu ürünler içerisine aydınlatma düzenekleri konularak ışıklı bir hale getirilebilir. Bunun yanında ışıksız kullanılmasında da herhangi bir sakınca yoktur.

Totem Tabela Nedir Ne Amaçla Kullanılır?

Totem tabela reklam tabelası olarak sıklıkla kullanılan ürünlerden biridir. Tabelanın boyutuna ve özelliklerine göre reklam tabela fiyatları değişiklik gösterir. Totem tabelalar çoğunlukla cadde kenarları, açık alanlar, şehirler arası yollarda yol kenarlarına konulan tabela çeşitleridir. Bu reklam tabelalarının görüneceği uzaklığa göre boyutlarında değişiklik yapılabilir. Bu reklam tabelaları iş yeri ve devlet kurumu gibi büyük yerlerin fark edilmesi amacı ile de tercih edilen ürünlerdir. Totem tabelanın montaj yapılacağı yerin doğru bir şekilde seçilmesine dikkat edilmesi önemli bir konudur. Bu ürünlerin yerine bağlı olarak büyüklüğü, uzunluğu, küçüklüğü gibi ölçüleri belirlenip o şekilde üretilmesi doğru olacaktır.

Turyap Kompozit Oyma

Totem Tabelalarda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Totem tabelaların montajı işleminde bulunduğu alana beton dökülerek dayanıklılığının sağlanması önemlidir. Bu tabelalar genellikle yol kenarları gibi alanlara kurulduğu için fırtınalı havalarda yıkılmaması adına dayanıklı bir yapısının bulunması gerekir. Bunun için de gerekli malzemeler kullanılmalıdır. Totem tabelalar boyutları ve şekilleri açısından oldukça gösterişli yapıları ile dikkat çekerler.

Ürünlerin boyutları baz alınarak reklam tabela fiyatları belirlenir. Bu ürünlerin boyları çok uzun olduğu için çok uzak mesafeden bile kolay bir şekilde fark edilmeleri mümkün olur. Bu tabelalar hedef kitlenin dikkatini çekerek işletmeye yönlenmelerine yardımcı olur. Maliyetleri ilk başta çokmuş gibi görünse de uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanıldıklarından son derece uygun fiyatlıdır. Firmamızdan reklam tabela hizmeti alabilirsiniz.