Kutu harf tabela ve üretimi hakkında insanların akıllarında bazı soru işaretleri kalmış olabilir. Gelin bu tabelalar hakkında bilgiler sağlayalım.

Pazarlama, günümüzün en önemli şeylerinden birisi. Geçmişten bu yana insanlar pazarlama yapmak adına çeşitli olanaklara el vermeye çalıştı. Pazarlamanın etkili olması için yapılabilecek şeylerden birisi baskı tekniğinden faydalanmak. Bir şeyin reklamını yapmak ve özellikle ilgi çekici reklama ağırlık vermek, o şeyin daha popüler hale gelmesini sağlayabilir. Reklamcılık sektöründe sıklıkla seçenek haline getirilen ürünlerden birisi Kutu harf tabela ürünleri olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu ürünler hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Kutu Harf Tabela Hakkında Bilgi

Bu tür tabelalar, 3 boyutlu bir şekilde tasarlanarak mağazaların girişlerine asılan ürünler olarak yer alıyor. Her bir kutu ayrı ayrı işlenip hazır hale getiriliyor ve ardından 3 boyutlu kutu harfler ortaya çıkıyor. Bu harflerin 3D olması derinlik hissi sağlamaya neden oluyor. Bir ürünün derinlik hissi katması, o ürünün daha güzel durmasına olanak sağlar.

Kutu Harf Tabelanın Özellikleri

Kutu harf tabela ile ilgili bilinmesi gereken özelliklerden birisi hem ışıklı hem ışıksız bir şekilde geliştirilebiliyor olması. Bir müşteri, kendi mağazası için ışıklı veya ışıksız bir şekilde kutu harf tabelalardan tercih edebiliyor. Bu tabelalar, hazır hale geldikten sonra mağazanın girişine tek tek takılıyor.

Kutu şeklinde üretilen her bir harfin birleşiminden meydana gelen bu tür tabelaların bir diğer özelliği dayanıklı olması. Kaliteli malzemelere yer verilen bu ürünlerde bu malzemeler sayesinde ürünün pek çok etkene karşı kırılmaması etkili oluyor. Örneğin 3 boyutlu kutu harfler için malzemeleri birleştirmede kullanılan yapıştırıcı, A kalite bir yapıştırıcı olması sebebiyle kolay kolay ayrılmaz. Zorlu iklim koşullarında da mağazanın tabelası zarar görmez.

Kutu harf tabela

Kutu harf tabelalarının sunduğu bir diğer özellik zarif duruşu. Örneğin güzel bir kutu harf tabelasına sahip olduğunuzu düşünelim. Pek çok birey, mağazaya girerken bu tabela ile karşılaştığında firmayı daha çok sevebilir. Bu firmadan daha çok faydalanabilir. Müşteriler için harika olanaklara imza atan bu tür tabelalar, daha pek çok özelliği ile bir numaralı hizmet sunuyor.

Kutu Harf Tabela Nasıl Üretilir?

Kutu harf tabelalarının üretim aşaması aslına bakarsak oldukça hızlı. Burada önemli olan nokta işin boyutunda yatıyor. Pleksi malzemelerden üretilen tabelalar için öncelikle hangi harflerin yer aldığı tespit ediliyor. Gerekli harfler tespit edildikten sonra şablonlardan yardım alınarak malzemelerle 3 boyutlu harfler üretiliyor. Bu sırada bazı araçlara yer veriliyor.

3 boyutlu her bir harf üretildikten sonra yapıştırma aşamasına geçiliyor. Parçalar birleştiriliyor ve bu şekilde bir bütün haline getiriliyor. Uygulanan bu işlemin sonucunda 3 boyutlu kutu harfler hazır hale geliyor. Bu sırada yapıştırıcıların kuruması da beklenmekte.

Kutu harf tabelalarla ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey üretim aşamasının yanı sıra tabelaların yerleştirildiği aşama. Kutu harf tabela için üretim aşaması tamamlandıktan sonra bir ölçüm yapılır. Yapılan ölçüme göre şablon, mağazanın girişine yerleştirilir ve ölçüler alınır. Ardından alınan ölçülere göre her bir kutu harf yerleştirilir. Yerleştirilen kutu harflerin simetrik olup olmamasına da büyük özen gösterilir. Her bir kutu harf modeli yerleştirildikten sonra genel bir analiz yapılır ve işlem sonuca bağlanır.

Bu şekilde kutu harflerin üretimi ve yerleştirilme aşaması tamamlanır. Bu başlık altında sizlere kutu harflerin nasıl üretilip nasıl yerleştirildiğinden bahsettik. Umarız bu içerik işinize yaramıştır.