Tabelalar çeşitli firmaların reklam yapmalarına olanak sağlar. Dükkân, hastane, iş yeri gibi alanlarda tabela kullanımı oldukça önemlidir. En çok tercih edilen modeller arasında ışıklı tabela modelleri yer alır. Tabelalar üretildikleri malzemeler ve işlevlerine bağlı olarak farklı özelliklere sahiptir. Tabela tasarımı, ışıklandırması, renkleri gibi özellikleri tabelaları öne çıkaran çeşitli özelliklerinden yalnızca birkaçıdır.

Günümüzde tabela çeşitleri pek çok açıdan farklılık gösterir. Işıklı tabelalar, tabela çeşitleri arasında en çok tercih edilen modellerden biridir. Işıklı tabelalar yanında kullanılan diğer tabela çeşitleri; kayan yazılı tabela, ışıksız tabela, LED tabanlı tabela, pleksi tabela, kutu harfli tabela, yönlendirme tabela şeklindedir. Tabela çeşitleri işlevleri açısından değişkenlik gösterir. Bazı tabelalar hastane gibi alanlarda yönlerin belirtilmesi amacıyla kullanılır.

Reklam Sektöründe Tabelanın Önemi

Tabelalar reklam sektöründe sıklıkla kullanılan araçlardan biridir. Bu tabelalar iş yerinin tanıtılması ve öne çıkması açısından büyük önem taşır. Bu nedenle tabelaların tedarik aşamasında güvenilir firmalar ile çalışmak büyük bir öneme sahiptir. Bu kapsamda; ışıklı tabela modelleri tabelalar içerisinde en çok kullanılanlardan biridir. Tabelalar çok eski dönemlerden beri kullanılan ürünlerdir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte tabela sektöründe de teknolojik modeller ortaya çıkmaya başlamıştır.

Eskiden tabelalar basit yazılı şekilde üretilirken zamanla basit tabelaların yerini daha gösterişli tabelalar almaya başlamıştır. Elektriğin çok daha verimli şekilde kullanılmaya başlaması ile birlikte farklı tabela türleri kullanılmaya başlamıştır. Gösterişli ve insanların dikkatini çeken tabela modelleri günümüzde çok daha ünlüdür. Tabela seçimlerinde firmaların bazı özelliklere dikkat etmesi son derece önemlidir.

Işıklı Tabela Nasıl Kullanılır?

Tabela çeşitleri arasında ışıklı tabela modelleri en ünlü olanlardan biridir. Işıklı tabelalar dükkanların daha görünür olmasına yardımcı olduğu için tercih edilen modellerden biridir. Bu tabelalarda görselliğin artırılması amacıyla farklı renklerde ışıklar tercih edilir. Bununla birlikte tabelalarda tek renk ışık kullanımı da mümkündür. Işıklı tabelalar uzaktan bile insanların ilgisini çektiği için günümüzde daha çok tercih edilen modeller arasında yer alır.

Elektrik günümüzde pek çok alanda kolaylıkla kullanılır. Bu sebeple reklam sektöründe de ışıklı tabelalar daha çok kullanılmaya başlamıştır. Işıklı tabelalar pek çok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Büyük marketlerde, ev girişlerinde, küçük işletmelerde okullarda, bina çatılarında bu ürünler çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Işıklı tabelalarda kullanılan ışık sistemi standarttır. Ancak beyaz, kırmızı, siyah gibi farklı renk seçenekleri de kullanılabilir. Tabelalarda LED, floresan ya da neon aydınlatmalar tercih edilebilir.

Kompozit Üzeri Kutu Harf

Işıklı Tabelalarda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genel kapsamda ışıklı tabela modelleri tercih edilirken bazı konulara dikkat edilmesi önemlidir. Tabelaların kendini göstereceği bir yerde bulunması büyük önem taşır. Aksi takdirde firmaların ışıklı tabela edinmesinin bir önemi kalmaz. Bu sebeple ışıklı tabela almadan önce tabelanın kullanılacağı alanla ilgili bir analiz yapılması önemlidir. Işıklı tabelaların nereye asılacağı ve nasıl sergileneceği önemli bir konudur. Bunun yanında tabelanın kullanılacağı yere uygun olarak bir renk tonlamasının bulunması da önemlidir.

Tabela ile kullanılacağı sektör arasında uyumsuzluk olması insanların da bu durumdan rahatsız olmasına neden olur. Işıklı tabelalar kaliteli malzemelerden imal edilmelidir. Tasarımı ve yazı tipinin de doğru bir şekilde seçilmesi oldukça önemlidir. Işıklı tabelalarda renk tonlarının da doğru şekilde kullanılması oldukça önemli bir konudur.

Işıklı Tabela Yapımı Nasıldır?

Farklı kaynaklardan ışıklı tabela modelleri yapımında faydalanılır. Işıklı tabelaların yapıldığı işletmeye göre kaynaklar da değişiklik gösterebilir. Pleksi, alüminyum, polikarbon, flexi gibi maddeler ışıklı tabela yapımında en çok tercih edilen maddeler arasında yer alır. Işıklı tabela üretim aşaması oldukça zordur. Bu tabelalar genellikle dış ortamda daha çok kullanılır. Bu nedenle hava koşullarından etkilenmeyecek yapıda olması gerekir. Işıklı tabela montajına da dikkat etmek gerekir. Bu ürünlerin montajı uzaktan da görülebilmesi açısından yüksek yerlere yapılır. Bu etkenlerin tamamı ışıklı tabelaların fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında yer alır.

Işıklı Tabela Avantajları Nelerdir?

Genellikle ışıklı tabela modelleri avantajları oldukça fazladır. Gün içinde olsa dahi ışıklı tabela kullanımı firmalar açısından son derece önemlidir. Işıklı tabelalar insanların ilgisini daha çok çektiği için bu ürünlerin kullanılması oldukça önemlidir. Havanın kararması ile birlikte ışıklı tabelaların müşteri üzerindeki etkisi de artacaktır. Firmamızdan ışıklı tabela hizmeti alabilirsiniz.