Işıklı pleksi kutu harf, paslanmaz ve krom malzemelerin kullanımı ile elde edilir. Kaliteli ve dayanıklı özellikte olan ışıklı pleksi kutu harf fiyatları da farklılık gösterir. Bu ürünlerde el işçiliği her zaman ön planda tutulur. Bu özellikleri nedeniyle son derece dayanıklı ve kaliteli ürünlerdir. Kutu harf ürünler için paslanmaz malzemeler lazerde kesilir. Bu sayede istenen ölçülere getirilmesi mümkün olur. El işçiliğine uygun bir yapıma getirilmesi sağlanır.

Kutu harfler ince şekilde kesilerek alt kısmına pleksi malzeme yapılması ile fileli krom kutu harf üretimi gerçekleştirilir. Bu ürünün iç kısmına LED ışık eklemesi yapılarak tabelanın ışıklı bir hal alması sağlanır. Firma logosunun ışıklandırılarak ön plana çıkarılması insanların ilgisini daha çok çekecektir.

Işıklı Pleksi Kutu Harf Nedir?

Ürünün boyutu gibi özelliklere göre ışıklı pleksi kutu harf fiyatları farklıdır. Bu ürünler tabela sektöründe sıklıkla kullanıldığı içi sektörde önemli bir yere sahiptir. Kutu harf tabelalara günümüzde çeşitli alanlarda rastlamak mümkündür. Pleksi; transparan, renkli, fosforlu, şeffaf, simli, lümen gibi farklı çeşitlerde olabilir. Klasik cam ile kıyaslandığında darbelere karşı son derece dayanıklı bir üründür. Cam ürünlerden çok daha hafif bir yapısı vardır. Bunun yanında ısıyı daha az iletme özelliği de bulunur.

Pleksi tabela dışında farklı çeşitli alanlarda da kullanılabilir. Vitrin stantları, hediye eşyalar, yatak başları, dekorasyon, takı gibi çeşitli kullanım alanları bulunur. Pleksi kutu harf tabelalar parlak görünümleri ile daha çok dikkat çektiği için firmalar tarafından tercih edilen ürünlerdir.

Işıklı Pleksi Kutu Harf Özellikleri

Pleksi kutu harf tabelaları parlak ve ilgi çekici olmasının yanında uzun ömürlü olması nedeniyle de tercih edilen ürünlerdir. Renk açısından da solma ya da yıpranma gibi durumlar söz konusu olmaz. Ayrıca, ışıklı pleksi kutu harf fiyatları da bu özelliklerine göre değişkendir. Işıklı pleksi tabelalar yanında ışıksız olan modelleri de bulunur. Işıksız olan modellerinde arka kısmının dekota ile kapatılması mümkündür. Işıklı modellerde ise şerit LED döşeme işlemi ile tabelanın ışıklı bir görünüm kazanması sağlanır.

Işıklı pleksi kutu harf tabelalarda ürünün içinde kullanılacak olan LED’lerin kaliteli özellikte olması son derece önemlidir. Bunun yanında seçilen LED’in su geçirmez olması, çok fazla enerji harcamaması da önemlidir. Bu sayede daha uzun ömürlü olacak ve uzun yıllar kullanılabilecektir.

Işıklı Pleksi Kutu Harf Tabelalarda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genellikle ışıklı pleksi kutu harf fiyatları kadar bakımı da merak edilen bir konudur. Bu tabelaların bakımlarına özen gösterilmesi önemlidir. Işıklı pleksi kutu harf tabelaların bakımlarının senelik olarak düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Eğer bu bakımlara dikkat edilmezse tabeladaki harfler içinde gölgeler oluşur. Bu da ışığın kesilmesi gibi sorunların yaşanmasına neden olabilir. Bu işlemler için kaliteli malzemelerin kullanılması ürünün uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılmasına yardımcı olacaktır. Seçilen malzeme kadar işi yapacak firma da son derece önemlidir. Bu ürünlerin üretiminde dikkatli olması ürünün ömrünü doğrudan etkileyen bir konudur.

Işıklı Pleksi Kutu Harf Üretimi Nasıldır?

Işıklı pleksi kutu harf firmaların daha görünür olmasına yardımcı olur. Bunun yanında ışıklı pleksi kutu harf fiyatları da kalitesine göre son derece uygundur. Bu ürünler genellikle mağaza cephesinde görünürlüğün sağlanması amacıyla kullanılır. Güzel ve şık bir görünümleri vardır. Işıklı kutu harf plaka, paslanmaz krom, pleksiglas, bakır, alüminyum gibi malzemelerden üretilir. Bu malzemeler lazer ya da CNC ile kesilir ve yanak kısımlarına yapıştırmalar da aynı malzemeler ile yapılır.

Bu çalışmanın iç kısımlarına ise farklı renklerde ledler eklenir ve bu şekilde tabela tamamlanmış olur. LED döşeme işleminde birden fazla farklı renkte LED kullanımı sağlanabilir. İç kısımlarına LED konulmaz ise bu durum ışıksız kutu harf şeklinde isimlendirilir. Bu tabelanın imalatı ürünün malzemesinin yapısına göre farklılık gösterir.

Işıklı Kutu Harf Kullanım alanları Nelerdir?

Günümüzde ışıklı pleksi kutu harf fiyatları uygun olduğu için ve ürünün özelliklerinden dolayı bu tabelalar pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Dış mekânlarda daha çok tercih edilse de iç mekanlarda da bu ürünlerden faydalanılır. Kullanımında herhangi bir kısıt bulunmaması nedeniyle firmalar tarafından tercih edilen bir üründür. Işıklı kutu harf tabela ile ilgili firmamızdan hizmet alabilirsiniz.