İnşaat alanlarında inşaata başlanmadan önce proje detayları, inşaat yüklenicisi, proje başlangıç tarihi, maliye gibi bilgilerin yer aldığı tabela inşaat tabelası olarak isimlendirilir. Ayrıca, inşaat tabela örnekleri ayaklı bir yapıdadır. Bu ürünler saç paneller ya da kompozitler üzerine dijital baskı ile gerçekleştirilir. 2 ayaklı ürünler oldukları için montaj işlemi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilir. İnşaat tabelalarının montajlarında montajın yapılacağı yerin ve tabelanın ayaklarının sağlamlığının kontrol edilmesi gerekir.

Bu montaj işleminde ayakların zemine çakılması önemli bir konudur. İnşaat tabelalarında proje detayı, proje başlangıç ve bitiş tarihi, yüklenici firma gibi bilgiler yer alır. Bu bilgilerin anlaşılır olması için büyük ölçülerde yapılması önemlidir. Bu tabelaların standart bir ölçü modeli bulunmaz.

İnşaat Tabelası Fiyatları Nasıldır?

Kişilerin ihtiyaçlarına göre inşaat tabela örnekleri belirlenmelidir. Bu ürünler işçilik açısından diğer tabelalar ile kıyaslandığında yapımı çok daha kolaydır. Bu nedenle fiyat olarak da daha uygun ürünlerdir. Bu ürünlerinin fiyatının belirlenmesinde ürünün yüksekliği ile genişliğinin baz alınması gerekir. Fiyat için önemli olan diğer konu ise tabelanın ışıklı mı ışıksız mı olacağıdır. İnşaat tabelalarının deneyimli firmalar tarafından yapılması önemlidir. Bu ürünler satın alınırken malzeme kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Bu ürünlerin mevsimsel geçişlerden ve çeşitli çevresel koşullardan etkilenmemesi son derece önemlidir. Bu nedenle inşaat tabelalarının birinci sınıf malzemeden yapılmasına dikkat etmek önemli bir konudur. İnşaat tabelası 1.300TL ile 4.000TL arasında farklılık göstermeketdir.

Şimdi Teklif Alın!

İnşaat Tabelaları Nerelerde Kullanılır?

İnşaat tabelaları, şantiye tabelaları ismi ile de bilinir. Çoğunlukla inşaat tabela örnekleri inşaatlarda bilgi vermek amacı ile kullanılan ürünlerdir. Bu tabelalar üzerinde arsa bilgisi, izin belgeleri, taşeron firma, mimari tanıtım gibi çeşitli bilgiler yer alır. Bu nedenle tabelaların üzerindeki yazıların rahat bir şekilde okunabileceği büyüklükte olması oldukça önemli bir konudur.

İnşaat tabelalarında boyutlar ya da tabelanın rengi ile ilgili sınırlandırma bulunmaz. Bu ürünlerin istenen ölçülerde hazırlanması sağlanabilir. İnşaat tabelaları plastik, metal veya vinil malzemelerden üretilebilirler. Bu ürünler genellikle dijital baskı olarak üretilir. Ancak bunun yanında folyo kesim şeklinde de hazırlanmaları mümkündür. İnşaat tabelaları, ışık ve ayak düzeneği gibi konularda farklı şekillerde tasarım yapılabilir.

insaat tabelası kullanım alanı
insaat tabelası kullanım alanı

İnşaat Tabelası Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Daha çok inşaat tabela örnekleri dış mekânlarda kullanılan ürünlerdir. Bu nedenle bu ürünlerin sağlamlığına dikkat edilmesi oldukça önemli bir konudur. Hasarlı ve okunaklı olmayan tabelalar markanın güvenilirliği açısından olumsuz etkilere sahiptir. Bu nedenle bu ürünlerin imalatında kaliteli malzemelerin tercih edilmesine dikkat edilmelidir. Bu sayede tabelalar hem uzun ömürlü olur hem de son derece dayanıklı bir yapıları olur.

İnşaat tabelalarının mevsimsel değişikliklerden etkilenmemesi de son derece önemli bir konudur. Eğer bu tabelalarda aydınlatma kullanılacaksa o zaman elektrik sistemlerinin doğru bir şekilde seçilmesi gerekir. Bu şekilde kaliteli bir aydınlatma sağlanmış olur. İnşaat tabelalarında baskı branda, dijital baskı, montaj gibi konularda kaliteden ödün verilmemesi oldukça önemlidir.

İnşaat Tabelası Yapımı Nasıldır?

İnşaat tabelalarında inşaat ile ilgili tüm bilgiler yer alır. Bu kapsamda; inşaat tabela örnekleri ile kişiler kendi isteklerine uygun bir model tercih edebilirler. Yapım aşamasına geçilmeden önce tasarımın doğru bir şekilde yapıldığından emin olmak son derece önemlidir. Tasarımın uygun görülmesi durumunda ise tabelanın hangi malzemeden imal edileceğine dikkat edilmesi gerekir.

Büyük metal karkas üzerine vinil malzemelerden büyük tasarımlı modeller yapılabilir. Bunun yanında plastik bir zemin üzerine folyo kesim ile yapılabilecek daha basit modeller de bulunur. Metal ya da plastik üzerine folyo kesim ya da dijital baskı ile yapılan inşaat tabelalarının üzerinde inşaat ile ilgili tüm bilgiler yer alır. Bu tabelaların istenen etkiyi vermesi için tasarımının profesyonel kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir.

İnşaat Tabelaları Hangi Malzemelerden Üretilir?

İnşaat tabela örnekleri farklı malzemelerden üretilir. Bu ürünler ayaklı ya da ayaksız yapılı olabilir. Bu ürünler branda, folyo gibi değişik malzemelerden üretilebilir. İhtiyaca uygun bir şekilde bu tabelaların farklı boyutlarda üretilmesi de mümkündür. İnşaat tabelaları ihtiyaca uygun bir şekilde ışıklı ya da ışıksız şekilde üretilebilirler. Diğer tabela çeşitlerinde olduğu gibi bu ürünler farklı renk, amblem ve logolarda üretilebilir. Firmamızdan inşaat tabela örnekleri ile ilgili hizmet alabilirsiniz.

Kompozit Panel