Folyo baskı, genel olarak duvara veya cama basılan ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Sizlere bu ürünlerin kullanım alanlarından söz edelim.

Reklamcılık sektöründe reklam üretmek adına pek çok tercih bulunur. Yalnızca reklam için değil markanın adını duyurmak için yapılan çeşitli çalışmalarda da pazarlama yollarından yararlanılır. Reklam yaparken veya kampanya gibi amaçlarla folyo basım tekniği kullanılabilir. Gelin sizlere folyo baskılar hakkında bilinmesi gereken şeyleri açıklayalım.

Folyo Baskı

Folyo basım tekniği, folyo kağıt üzerine yerleştirilen kaliteli bir baskı türü olmakta. Yüksek çözünürlüklü bir basım tekniği ile basılan tasarımlar, yapıştırıldığı ortama harika bir görünüm katıyor. Dijital baskı makinesi üzerinde üretilen bu baskı, üretildikten sonra kullanıma hazır hale geliyor.

Folyo baskının en önemli avantajlarından birisi yüksek çözünürlüklü olmasının yanı sıra renk kalitesinin en iyi seviyede bulunması. Bu sayede Folyo baskı üzerinde canlı renkler ile karşılaşılacak. Bu da insanların daha çok ilgisini çeken bir durum.

Folyo baskılarla alakalı bilinmesi gereken detaylardan birisi bu baskıların parça parça da yapılma olanağının bulunması. İster tek bir devasa boyutta folyo ister parça parça folyolar olsun bu iş, en iyi şekilde halledilir ve ardından müşteriyle buluşur.

Folyo Baskının Kullanım Amaçları

Folyo baskıların pek çok kullanım amacı bulunuyor. Bunlardan birisi reklam amaçlı kullanım. Bazı alanlara reklam yapmak amacıyla bu baskılardan yapıştırılabilir. Örneğin bir kampanya olduğunda şirketin folyo basım tekniğini kullanması mümkün hale geliyor. Bu kampanya çeşitli noktalarda kendine yer veriyor olsa da kurumsal müşteriler, genel olarak müşterilerinin görmesi adına kendi binalarının duvarına bu reklamı yapar.

Folyo baskı

Folyo baskı, genel olarak duvara yapıştırılan bir ürün. Duvarın yanı sıra cama da yapıştırılmasının mümkün olduğunu açıklamak istiyoruz. Devasa boyutlarda bulunan geniş ölçülü folyo baskıların yanı sıra cama yapıştırılan parça parça baskılar da daha çok ilgi çekici hale gelebiliyor. Örneğin cam üzerinde pek çok nesnenin ayrı ayrı eklendiği bir reklam uygulanabilir. Mesela %50 indirim kampanyası var ise sayılar aşağıdan yukarıya doğru artabilir. Her bir sayı ayrı bir folyo olur. Bu şekilde etkili bir reklam kampanyası sağlanır.

Folyonun bir diğer kullanım alanı mağazanın girişinde mağaza hakkında bilgi vermek. Bazı kurumlar, firma hakkında genel amaçlı olarak folyo baskılarından yararlanmak isteyebilir. Yani geçici kampanya yapmak yerine firma hakkında etkili bilgiler vererek bu baskıyı duvar üzerinde bırakabilir. Bu da firmaların tercih etmiş olduğu ürünlerden birisi olmakta. Bu ürünler, uzun ömürlü olması nedeniyle ürün üzerindeki renklerin bozulması gibi bir durum ile kolaylıkla karşılaşılmaz. Yıllar geçse de renkler, ilk günkü gibi durmaya devam eder. Özetle bu ürünler, geçici değil kalıcı amaçlarla da tercih edilebilir.

Folyo baskı tercih etmek için pek çok neden var. Bu ürünlerin kullanım amaçlarından birisi de açık hava etkinliklerinde veya fuar gibi alanlarda geçici olarak baskı tekniği kullanmak. Bu gibi yerlerde roll up veya tanıtım standı gibi ürünler daha çok tercih edilse de daha kaliteli ürünlere yer vermek isteyenler folyo basım tekniği ile de bu imkandan yararlanabilir ve kendi bireysel müşterilerine harika bir deneyim sunabilir.

Özet geçmek gerekirse folyo baskıların kullanılması adına pek çok tercih yer alıyor. Bunları şunları sıralayabiliriz:

  • Reklam amaçlı kullanım
  • Duvara veya cama yapıştırma
  • Parçalı folyo basımı
  • Genel amaçlı folyo basımı
  • Geçici folyo basımı