İş ortağı olduğumuz, Final Okulları ile çalışmalarımıza son hız devam ediyoruz. Özellikle pandemi döneminde, eğitim sektörünün ne kadar etkili olduğunu ve yaşattığı kayıpları görmüş olduk. Pandemi sonrası, Final Okulları yeni çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Yeni şube çalışmaları dışında, yenileme çalışmalarıylada hizmet sağlamaya devam ediyoruz. Final Okulları’nın Esenyurt bölgesinde bulunan iki şubesinin reklam çalışmalarını yeniledik. Toplam 400M2 baskı ve uygulama, 4 çalışma arkadaşımızla 39 saatte teslim edildi. Final Okulları için örnek cephe reklam tasarımı için bizimle iletişime geçebilir ve teknik bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi baskıdan uygulamaya gerekli tüm süreci sizlere anlatalım.

Cephe Ölçülendirme ve Fiyatlandırma

Cephe çalışmamızın başlaması için öncelikle fiyat teklifi sunulmaktadır. Fiyat teklifi sunabilmemiz için, uygulama cephesinin ölçüleri net şekilde alınır. Camların derz boşlukları ölçüye dahil edilir. Bu şekilde uygulama sırasında oturtma sorunu ortadan kalkmaktadır. Ölçü almaya gelen ekip arkadaşlarımız, tüm detayları belirtmektedir. Ölçülendirme çalışması dijital ortama aktarılır. Bu kısım grafiker arkadaşlarımız tarafından yönetilmektedir. Dijital çizim sonrası fiyatlandırma için satış ekibine net ölçüler aktarılır. Satış ekibimiz fiyat çalışması sırasında bir çok husus ele alır. İşin M2 büyüklüğü ve işçilik maliyeti. Bunların toplamı işin maliyetidir. Bu teklif dışında sizlere farklı bir fiyat sunulamaz ve oluşacak maliyetler tarafımızca karşılanmaktadır.

Fiyatlandırma sırasında, tercih edilen folyo malzemesi oldukça önemlidir. Folyo markasına göre %60 fark oluşmaktadır. Bu fark kullanım süresine yansımaktadır ve kaliteli ürün tercih etmenizi önermekteyiz. Kaliteli ürün uzun süreli kullanım sağlamaktadır.

Final Okulları’nın Esenyurt Şubesi içinde bu adımları uyguladık. Öncelikle ölçü için ekip arkadaşlarımız bir çalışma yaptı, ardından dijital ortama aktarıldı ve fiyat çalışması yapıldı. Ölçülendirme ve teklif çalışması onaylandıktan sonra, tasarım kısmına geçilmektedir. Tasarım için alanında deneyimli ve profesyonel ekip arkadaşlarımız sizlere özel hizmet sunmaktadır. Burada kullanılan tasarım ekip arkadaşlarımız tarafından düzenlendi.

Tasarım ve Baskı Süreci

Cephe reklamlarında en zorlu süreç, tasarım ve baskıdır. Cephe reklamları çok büyük olduğu için etkili ve net bir reklam çalışması olmalıdır. Tasarım bir bütün olmalıdır, bu şekilde cephenin bütünlüğü korunmaktadır. Karışık olması, okunabilirliği oldukça azaltmaktadır ve hedef dışı bir sunum yapmaktdır. Tasarım süreci, profesyonel ekip arkadaşlarımız tarafından gerçekleşmektedir. Kurumsal iş ortaklarımız, hazır tasarımlarla bizlere gelmektedir. Burada bize kalan kısım, baskıya hazır hale getirmek oluyor. Sizde tercihinize göre, tasarımlarınızı bizlere veya bağlı olduğunuzun kurumun çalışanlarına yaptırabilirsiniz.

Tasarım sonrası baskı işlemine geçilir. Baskıda dikkat edilmesi gereken bir çok husus bulunmaktadır. Bu konular, çalışmanın kullanım süresini ve baskı kalitesini etkilemektedir. Baskının uzun süre solmamsı için, baskı sonrası mutlaka 24 saat kurumaya alınması gerekiyor. Bu kuruma standart hava koşullarında yapılmalıdır. Bu kuruma sayesinde baskı boyası, malzemeye daha fazla hapsolmaktadır. Bu şekilde, malzeme üzerinde boyanın daha uzun süre kalması sağlanır.

Baskı ve kuruma sonrası, kesim alanına geçilir. Baskıların karışmaması için en fazla 2 kişi tarafından kesim işi yapılır. Kesim sonrası, ürünler camlara göre ayrılır ve uygulama sırasında oluşacak karışıklar ortadan kaldırılır.

Uygulama Süreci

Uygulama, baskı kadar dikkat edilmesi gerekilen bir kısımdır. Burada montaj çalışanlarımıza büyük bir iş düşmektedir. 200M2 bir uygulama ortalama 13 saat sürmektedir. Uygulama kısmında hava şartları oldukça önemlidir. Malzemenin sağlıklı yapışması ve uzun süreli kullanımı için havaların sıcak olması gerekmektedir. Yağmurlu ve soğuk havalarda kesinlikle uygulama işlemi yapılmaz. Yapıştırılan malzemenin kullanım süresi azalır.

Firmanız veya işletmeniz için bir reklamcı mı arıyorsunuz? A’dan Z’ye profesyonel ve garantili hizmet için bir telefon uzağınızdayız. Cephe reklam giydirme için şimdi ilgili sayfayı inceleyebilirsiniz.