Bir çok alanda olduğu gibi, dişçilerinde bağlı olduğu kurumlar vardır. Bu kurumlar, kendiler bağlı firma veya kişilerin uyması gereken yönetmelikleri yayınlarlar. Diş hekimi tabela yönetmeliği için yapılan bilgilendirmeyi ve örnek çalışmayı yazımızda bulabilirsiniz.

Dişçi Tabelası Yönetmeliği Nedir?

Türk Dişhekimleri Birliği tarafından, 2009 senesinde yayınlanan bir yönetmelik mevcuttur. Bu yönetmeliği, daha açıklayıcı ve okunabilir hale getirerek sizlere sunuyoruz. Öncelikle tabelaların standart hale getirilmesinin nedenini açıklayaylım. Diş hekimi tabela yönetmeliğinde belirtilen husus şu şekilde, “Kurumlar arasında oluşan haksız rekabeti engellemek. Toplum içerisinde kolay ulaşılabilirliği sağlamak için standart tabela kullanmak.” Sizde dişçiyseniz mutlaka yönetmeliğe uygun bir tabela bulundurmalısınız.

Tabelanız için Şimdi Teklif Alın!

Diş Hekimi Tabela Standartları

Yönetmelikte belirtilen kurallar ve tabelanızın olması gereken ölçüleri maddeler halinde sizlere ileteceğiz. Diş hekimi tabela yönetmeliği detaylı şekilde aşşağıda belirtilmiştir;

  • Tabela üzerinde; Dişhekimi ünvanı, ad soyad, çalışma saatleri, adres, telefon, e-posta bulundurulabilir. Bunun dışında bir bilgilendirme yapılamaz.
  • Tabelalarda, Diş Hekimlerinin ünvanları belirtilebilir.
  • Tabelalarda, sektörel ve yabancı (Dentist, zahnart, implant vb.) kelimeler kesinlikle olmamalıdır.
  • Tabelada, görselde belirtilen logo ve renk dışına çıkılamaz.
  • Tabelalarda beyaz zemin üzerine siyah renk yazı kullanılabilir. Bu iki renk dışı kullanımı yasaktır.
  • Tabelada ışıklandırma kesinlikle yasaktır. Tabelanın okunabilirliği için dıştan ışık yansıtılabilir.
  • Tabelanın azami ölçüsü 75 x 150 CM. Olmalıdır.
  • Tabelada bulunan harf ve rakamların yüksekliği 25CM’i geçemez.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler çok önemlidir. Bu maddeler tabelanızda uymanız gereken kurallardır. Bunun dışına çıkılan tabelalar, yönetmelik tarafından uygundur belgesi alamazlar. Şimdi logo ve diğer detaylardan bahsedelim.

Diş Hekimi Tabela Örnekleri

Diş hekimi tabela örnekleri için görseli inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Nano Matbaa ve Reklamcılık olarak, yönetmeliğe uygun tabela üretimi yapmaktayız. İletişime geçerek fiyat bilgisi alabilirsiniz. Yazımızda bulunan, diş hekimi tabela örnekleri yönetmeliğe uygun ve ölçeklendirilmiş tabelalardır.

Poliklinik ve Merkezler İçin Tabela Örneği

Tabela örnekleri ikiye ayrılırlar. Bu kısımda poliklinik ve merkezler için tabela örneği görebilirsiniz. Bu kısımda dikkat edilmesi gereken yazı ve ölçüler belirtilmiştir. Yukarıda verilen tabela örneği yönetmeliğe uygundur. Logonun konumu, yazı stili ve boyutları yukarıda belirtildiği gibi olacaktır.

Poliklinik_ve_merkez_tabela örnekleri

Diş Hekimi Tabela Fiyatları

Tabela üretiminde fiyat belirlerken bir çok etken mevcuttur. Dişçi tabelaları standart ölçülere sahip olduğu için ortalama bir fiyat bilgisi verebiliriz. Diş hekimi tabela fiyatları 1.700TL ile 4.800TL arasında farklılık göstermektedir. Net fiyat bilgisi için mutlaka iletişime geçmelisiniz.

isikli-disci-tabelas
Kutu Harf Uygulamamız
kutu-harf-ve-dis-mekan-led-box
Tabela ve LedBox Uygulamamız