Genel kapsamda folyo baskı, yapışkanlı PVC sticker üzerine gerçekleştirilen dijital baskı işlemine verilen addır. Bu ürünlerde başka bir malzemeye ihtiyaç duyulmadan rahatlıkla farklı yüzeylere yapışma işlemi gerçekleştirilir. Bu ürünler günlük hayatta farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Günlük yaşamada folyo baskılara çeşitli alanlarda rastlamamız mümkündür. AVM’lerde kapı girişlerinde, yürüyen merdivenlerde, tuvalet girişlerinde folyo baskılara rastlarız. Folyo baskılar kendi içlerinde ikiye ayrılır. Bunlar baskı folyolar ile kesim folyolar olarak isimlendirilir.

Baskı folyolar genellikle düz zeminlerde tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünler de kendi aralarında düz zemin folyosu esnek folyo olmak üzere iki çeşittir. Düz zemin folyoları, otobüs, kamyon, araç gibi farklı alanlarda kullanılabilir. Düz ve sert yüzeylerde bu ürünlerin kullanılması mümkündür. Folyo baskıların ömürleri kullanılan malzemelerin boya kalitesine göre değişkenlik gösterir.

Folyo Baskı Avantajları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte baskı yöntemlerinde de değişiklikler olmuştur. Günümüzde folyo baskı da sıklıkla kullanılan malzemeler arasında yer alır. Firmalar gelişen dünyada sürekli olarak birbiri ile rekabet halindedir. Bu nedenle reklam önemli bir yere sahiptir. Folyo baskı ile istenen taleplere hızlı bir şekilde ulaşılması sağlanır. Folyo çoğunlukla dijital baskı işlemlerinde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem farklı işlemlere ihtiyaç duyulmadan gerçekleşir. Firmalar, iş yerlerinde diledikleri atmosferi yaratmak için her zaman bu yönteme başvururlar. Her yüzeye rahat bir şekilde yapıştırılabilen folyo baskı bunun yanında son derece dayanıklıdır. Bu ürünler genelde reklam sektöründe sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Folyo Baskı Ne Amaçla Kullanılır?

Genellikle folyo baskı, reklam, dekorasyon ve tanıtım için tercih edilen bir reklam malzemesidir. Bu ürünler istenen renk ve yapıya rahatlıkla girebilirler. Bu ürünler üzerinde desen, resim, rakam gibi çeşitli destekler de bulunur. Folyo baskının zengin çeşitleri vardır. Bu sayede her türlü tasarım bu ürünlerde rahatlıkla kullanılabilir. Firmaların hedeflerine ulaşabilmesi için çeşitli görseller ile reklam yapması son derece önemlidir. Folyo baskı sayesinde etkileyici bir görünüm elde edilmesi mümkündür. Firmalar müşterilerin ilgisini çekmek amacıyla genellikle bu yöntemi tercih ederler. Bunun için güvenilir firmalar ile çalışmak oldukça önemlidir. Bunun yanında folyo baskının uzun süre kullanılabilmesi için de dayanıklı olması gerekir.

Folyo Baskı Nerelerde Kullanılır?

Pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilen ürünler arasında folyo baskı yer alır. Tabelalarda, iç ve dış mekanlarda, indirim yazıları için bu ürünlerin kullanılması mümkündür. Folyo baskı türlerinin evlerde bile kullanımı mümkündür. Bu ürünler görsel tasarımları sayesinde bulunduğu alanın havasının değişmesine yardımcı olur. Baskı olarak çeşitli folyoların kullanımı mümkündür. Bunun dışında araç kaplamalarında cast folyo olarak da kullanımı mümkündür. Transparan folyolar çoğunlukla dekorasyon amaçlı kullanılan ürünlerden biridir.

Fotolümen veya bilinen diğer adı ile reflektif folyolar genellikle geceleri yansıma amacı ile kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin tamamı folyo baskı hizmeti için tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünler cam üzerine çok rahat bir şekilde uygulanabilir. Mıknatıs folyosu da sıklıkla kullanılan ürünlerden biridir. Mıknatıslı folyolar genelde metaller üzerinde kullanılabilen ürünlerdir. Sert bir yapıda olan bu ürünler metal üzerine kolay bir şekilde uygulanabilir.

İç Mekânlarda Kullanılan Folyo Baskılar Nelerdir?

Günümüzde folyo baskı çeşitleri iç mekânlarda da rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Bu ürünler insanlarla doğrudan temasta olmasından dolayı su bazlı olarak üretilir. Su bazlı boyaların insan sağlığına herhangi bir olumsuz etkisi bulunmaz. İç mekânlarda kullanılan folyo baskılar tanıtım veya dekorasyon için tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünler hedef kitleye hitap etmesi nedeniyle son derece başarılı yapıda olan ürünlerdir. İç mekânlarda dekorasyon ya da reklam amaçlı olarak bu ürünlerden sıklıkla faydalanılır.

Dış Mekânlarda Kullanılan Folyo Baskılar Nelerdir?

Dış mekanlarda da sıklıkla folyo baskı ürünleri kullanılır. Bu ürünler sürekli olarak çevresel zorluklara maruz kalır. Bu nedenle çevresel koşullara karşı dayanıklı bir yapısının olması son derece önemli bir konudur. Dış mekânlarda kullanılan folyo baskı modelleri oldukça dayanıklı olduğu için firmaların reklam maliyetlerinin düşük bütçeli olmasına yardımcı olur. Dış mekanlarda kullanılan folyo baskılar tabela, fuar standları, billboard gibi pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Bu ürünler dayanıklı olmalarının yanında görsel olarak estetik göründükleri için de tercih edilir. Firmamızdan folyo baskı hizmeti alabilirsiniz. Sizlere en yakın dijital baskı merkezi olarak hizmet sunuyoruz!