Cam kumlama folyosu pek çok kişinin yapmak istediği fakat özelliklerinin ne olduğunu da öğrenmek istediği bir ürün olarak yer alıyor.

Reklamcılıkta kullanılan pek çok ürün bulunuyor. Bu ürünlerden birisi olarak sizlere cam kumlama veya buzlu cam olarak da bilinen folyo işleminden bahsedebiliriz. Bu gibi ürünlerin pek çok amacı bulunabilir. Bunlardan en önemlisi de pazarlama dünyasında ayakta kalmak. Fiziksel pazarlama olsun veya dijital pazarlama olsun her daim ayakta kalabilmek için bu tür çalışmaların yapılması gerekiyor ki bir şirket kolay bir şekilde başarıya daha hızlı ulaşsın. Cam kumlama folyosu, pek çok firmanın tercih ettiği bir ürün grubu. Bu ürün grubu hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için bu yazıda derledik.

Folyo Hakkında Bilgi

Folyo, pek çok amaç için kullanımı mümkün bir ürün. Örneğin masa kaplama, yemek koruma veya bu gibi gündelik işler için tercih edilen folyo, iş dünyasında da kendine yer verir. Örneğin kendi reklamını yapmak isteyen firmalar, folyo kullanarak kaliteli ve renkli reklamlara yer verebilir.

Folyo, pek çok sektörde kendine yer veren bir ürün grubu. Çeşitleri ile bilinen folyo, özellikle cam kumlama folyosu ile bizlerin karşısına çıkıyor. Halk arasında buzlu folyo olarak da bilinen bu yöntem oldukça tercih ediliyor.

Cam Kumlama Folyosu

Buzlu folyo veya cam kumlama folyosu, firmaların kendi mağazalarında cam bölme üzerinde kullanması için geliştirilen bir ürün. Bu ürün, mağazanın camının ön kısmında görünür. Arka kısımda saydam bir şekilde göründüğü için mağaza sahibi, dışarıyı rahatlıkla izleyebilir. Önden bakıldığında ise iç mekan görünmez. Bu özelliği dolayısıyla genellikle camın tamamının kaplanması yerine bir kısmı bu şekilde kaplanır.

Cam kumlama işlemi reklam dışında estetik açıdan da kullanımı yaygın bir ürün. Örnek vermek gerekirse gri cam kumlama, güzel görüntüsü açısından birçok müşterinin beğenerek kullandığı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Dediğimiz gibi bu ürün genellikle reklam amaçlı mağazanın cam bölmesinde kullanılır.

Cam kumlama folyosu

Cam kumlama folyosu ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey renkli baskı imkanı vermesi. Firma sahibi, isterse renkli baskı tercihinde bulunarak baskının bu şekilde cama yerleştirilmesini isteyebilir. Yani daha karmaşık tasarımlar için de buzlu folyo baskı uygulanır.

Buzlu Cam Filmi Nasıl Uygulanır?

Öncelikli olarak müşteri için ücretsiz bir şekilde grafik desteği sağlanır. Profesyonel ekip arkadaşları, gerekli çalışmaları bilgisayar üzerinden tamamlayarak folyonun nasıl görüneceğini müşteriye gösterir. Ardından ürün geliştirme süreci başlar.

Ürün geliştirme sürecinde bilgisayar üzerinden hazırlanan tasarım makineye gönderilir. Bu aşamanın ardından cam kumlama işlemi için kaliteli standartlarda baskı sağlanır. Ortaya çıkan baskı mağazanın camına yapıştırılır ve bu adımların sonunda operasyon tamamlanır.

Cam Kumlama Folyosunun Sunduğu Avantajlar

Cam kumlama folyosu ile ilgili bilinmesi gereken pek çok ayrıcalık yer alıyor. Bu ürünün kullanıcılara sağlamış olduğu avantajlardan birisi Avrupa menşei ürün olması. Bir ürünün Avrupa menşei olması o ürünün yüksek kalite olduğu anlamına geliyor. İsviçre çakısı gibi sağlam bir folyoya sahip olan bu ürün grubu 6PASS kalitesi ile üretiliyor. Bu da muazzam bir performans sağlıyor.

Solmama garantisi, ürün için sunulan bir diğer fayda. Az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi ürün 6PASS baskı seviyesine sahip. Bu da ürünün uzun ömürlü olmasını ve renklerinin canlı kalmasına imkan tanıyor. Sınırsız ölçü, cam zemine uygulama ve istenilen yere montaj imkanı gibi daha pek çok olanak sağlanmakta.