Kutu harf, sektörde sıkça tercih edilen bir hizmettir. Kutu harf denmesinin sebebi, yapılan harflerin derinlik hissinde oluşudur. Bu derinlik, kullanılan malzemenin yanlarına uygulanır. Bu derinlik, seçime göre değişiklik gösterebilir. Derinliğin fazla ve az olması sorun yaratabilir. Eğer derinlik fazla olursa, harf içerisindeki LED’ler özelliğini kaybeder. Eğer derinlik az olursa, harf içerisindeki LED’ler patlar ve noktasal bir görüntü oluşturur. Bunun için standart derinlik tercih etmenizi öneriyoruz. Standart derinlik 10CM olarak temel alınmaktadır. Kutu harf tabela hakkında verdiğimiz kısa bilgiden sonra, detaylarına geçelim.

Şimdi Teklif Alın!

Işıklı Pleksi Kutu Harf

Pleksi malzemesi, tabelalarda en çok kullanılan üründür. Pleksi malzemesinin, ısıtılarak kolayca şekil verilmesi bu tercihin başlıca sebeplerinden. Kolayca şekil verilebiliyor olması, firmaların tabelasında mimari ve görüntü açısından isteklerini karşılamaktadır. Pleksi malzemesi, ışığı en iyi geçiren malzemelerden biridir. Tabelalar dış mekanda kullanıma uygun olmalıdır. Pleksi malzemesi, hava koşullarına uygun sertliktedir ve bu uygunlukta en iyi ışığı geçiren malzemedir.

Pleksi malzemeyi, kutu harf tabela yapan özellik yanak kısımlarıdır. Yanak denilen kısım, pleksi malzemesine derinlik katmak için yanlarına çekilmektedir. Bu çekilen kısma yanak adı verilir. Yanak malzemesi, pleksi veya alüminyum olabilir. Yanların pleksi olması, ışığı yaymakta ve soft bir görüntü oluşturmaktadır. Yanların alüminyum olması, yapılan harflerin okunabilirliğini arttırmaktadır. Bu seçenekleri göz önünde bulundurarak, tercihinizi yapabilirsiniz.

Pleksi malzemesinde, sınırsız renk seçimi mevcuttur. Bu seçenek sayesinde, firmanızı yansıtan renkleri tabelanızda kullanabilirsiniz. Eğer ara renklere sahip bir logonuz varsa, sizin için özel olarak pleksi üretimi yapmaktayız. Her zaman olduğu gibi, “Bahane Değil, Çözüm Üretiyoruz!”.

Işıklı Kutu Harf

Kutu harfler ışıklı veya ışıksız olarak kullanılabilir. Kutu harflerin ışıklı olması, rakip işletmeler arasında sizi bir adım öne çıkarmaktadır. Özellikle akşam saatlerinde, sizi arayan müşterilere kolayca ulaşabilirsiniz. Işıklı kutu harf için çok fazla çeşit vardır. Markanızı yansıtan, zevkinize uygun özellikte kutu harfi rahatlıkla bulabilirsiniz. Işıklı kutu harf malzemeleri, ömürlük kullanıma sahiptir ve zorlu koşullara uygun olarak üretilmektedir.

Pleksi kutu harflerin, ışıklı olması için dekota kullanılır. Dekota malzemesi, harfe göre kesilir ve zemin olarak kullanılır. Dekotanın üzerine LED’ler yapıştırılır. Yapılan harf, dekotanın üzerine vidalanır. Artık ışıklı kutu harf sahibisiniz. İşte size sunduğumuz kutu harf modellerimiz;

Kutu Harf Örnekleri
Kutu Harf Örnekleri

Kutu Harf Fiyat

Kutu harf tabela için fiyat belirleyen birçok unsur vardır. Listeli halde bunları size açıklayalım;

  • Kutu harfin malzemesi.
  • Kutu harfin yüksekliği.
  • Işıklı veya ışıksız oluşu.
  • Kutu harflerde kullanılan pleksi çeşidi.
  • Kullanılan yan bant özelliği.
  • Özel istekler.

Yukarıda listelediğimiz özellikler, kutu harfin ortalama fiyatını belirlemektedir. Özellikle harf yüksekliği, fiyat için en büyük etkendir. Bunun nedeni, harf yükseldikçe kullanılan malzemenin tabakasında çok yer kaplamasıdır. Eğer ışıklı kutu harf istiyorsanız, burada LED ve trafo maliyeti yansımaktadır. Elektronik ürünler, dolar üzerinden fiyatlandığı için ikinci en büyük etken budur.

Eğer standart ölçülere sahip ve standart özellikte bir kutu harf istiyorsanız, ortalama bir fiyat verebiliriz. Bu standardımız, 30CM harf yüksekliği için geçerlidir. Bu özellikte kutu harf fiyatı 850TL ile 4.920TL arasında farklılık göstermektedir.

Yukarıda kutu harfler hakkında detaylı bilgiyi size aktardık. Aynı zamanda kutu harf modellerini de inceleyerek, yaptırmak istediğiniz harfler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Kutu harf tabela için detaylı fiyat bilgisi almak için mutlaka bizimle iletişime geçin.